مختومه‌شدن پرونده حادثه نفتکش سانچی در دادستانی‌کل.

موسسه حقوقی پیشگامان عدالت فاطر > اخبار > تازه های حقوقی > مختومه‌شدن پرونده حادثه نفتکش سانچی در دادستانی‌کل.

محمدجواد حشمتی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی در پاسخ به سؤالی در خصوص آخرین وضعیت پیگیری پرونده حادثه نفتکش سانچی اظهار کرد: در ارتباط با این پرونده و بر اساس آنچه دادستان کل کشور دستور داده بود، بیشتر دنبال حفظ حقوق خانواده‌های قربانیان و جان‌باختگان بودیم.

این مقام مسئول در دادستانی کل کشور اضافه کرد: خوشبختانه با اقدامات صورت‌گرفته و صدور گواهی‌های فوت از سوی سازمان ثبت احوال بر اساس قانون، خانواده‌های قربانیان حادثه نفتکش سانچی می‌توانند از بیمه و خسارت‌های متعلقه بهره‌مند شوند تا شاید مقداری تشفی خاطر خانواده‌های جان‌باختگان این حادثه باشد.

حشمتی در پاسخ به این سؤال که آیا با این حساب می‌توان پیگیری‌های دادستانی کل را در این خصوص پایان‌یافته و مختومه دانست یا خیر گفت: با توجه به اینکه موضوع خاصی مانند وقوع جرم گزارش نشده تا پیگیری شود، دستگاه قضایی دیگر کار خاصی در این ارتباط ندارد.

۱۶ دی سال ۹۶ بود که در ۱۶۰مایلی ساحل چین، کشتی فله‌بر چینی با نفتکش ایرانی سانچی که حامل بیش از ۱۱۱ هزار تن میعانات گازی بود، برخورد کرد که بر اثر این حادثه، کشتی ایرانی دچار آتش‌سوزی و انفجار شد و تمام خدمه آن شامل ۳۰ ایرانی و دو غیرایرانی جان باختند.

بعد از وقوع این حادثه دلخراش، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور به معاونت حقوق عامه خود مأموریت داد با استفاده از ظرفیت‌های قانونی و هماهنگی دستگاه‌های ذی‌ربط، پیگیری لازم به‌منظور بررسی علت بروز حادثه و استیفای حقوق ملت ایران و خانواده‌های داغدار به‌عمل آید.

انتهای پیام/*

خبرگزاری تسنیم

پاسخ بدهید