دبیر ستاد حقوق بشر:پیگیری بین المللی پرونده فاجعه منا باید ادامه پیدا کند.

موسسه حقوقی پیشگامان عدالت فاطر > اخبار > تازه های حقوقی > دبیر ستاد حقوق بشر:پیگیری بین المللی پرونده فاجعه منا باید ادامه پیدا کند.

محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان در جمع خبرنگاران در رابطه با آخرین وضعیت پرونده فاجعه منا اظهار کرد: روند رسیدگی به این پرونده همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به علت طولانی شدن روند رسیدگی به این پرونده بیان کرد: بسیاری از مسائل این پرونده در بیرون از مرزهای ایران است و لذا روند رسیدگی به آن طولانی شده است؛ چراکه متاسفانه مسائل این پرونده در کشوری همچون عربستان رخ داده که سیستم قضایی بسیار لغزنده‌ای داشته و قابل اعتماد نیست و مانند سایر جنایت‌های منطقه در حال گذار است.

این مقام مسئول تصریح کرد: با این حال در قوه قضاییه به شکایت افراد رسیدگی شده، بدین معنی که برایشان پرونده تشکیل داده ایم. لذا این رسیدگی ادامه خواهد داشت و ان شاءلله در آینده نه چندان دور احکام قوه قضاییه خود ما صادر می‌شود؛ چراکه ما نمی‌توانیم برای این رسیدگی‌ها صبر کرده و منتظر آنها باشیم.

لاریجانی ادامه داد: منتهی در این پرونده روند باید بگونه ای باشد که پیگیری بین المللی آن هم ادامه پیدا کند.

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان در پایان گفت: علت عدم حصول نتیجه ملموس و راضی کننده، آلودگی دستگاه‌های امنیتی و قضایی و سیاسی کشور‌های دیگر است.

انتهای پیام/

پاسخ بدهید