دبیر ستاد حقوق بشر:پیگیری بین المللی پرونده فاجعه منا باید ادامه پیدا کند.

موسسه حقوقی پیشگامان عدالت فاطر > اخبار > تازه های حقوقی > دبیر ستاد حقوق بشر:پیگیری بین المللی پرونده فاجعه منا باید ادامه پیدا کند.

بازدیدها: 4

محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان در جمع خبرنگاران در رابطه با آخرین وضعیت پرونده فاجعه منا اظهار کرد: روند رسیدگی به این پرونده همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به علت طولانی شدن روند رسیدگی به این پرونده بیان کرد: بسیاری از مسائل این پرونده در بیرون از مرزهای ایران است و لذا روند رسیدگی به آن طولانی شده است؛ چراکه متاسفانه مسائل این پرونده در کشوری همچون عربستان رخ داده که سیستم قضایی بسیار لغزنده‌ای داشته و قابل اعتماد نیست و مانند سایر جنایت‌های منطقه در حال گذار است.

این مقام مسئول تصریح کرد: با این حال در قوه قضاییه به شکایت افراد رسیدگی شده، بدین معنی که برایشان پرونده تشکیل داده ایم. لذا این رسیدگی ادامه خواهد داشت و ان شاءلله در آینده نه چندان دور احکام قوه قضاییه خود ما صادر می‌شود؛ چراکه ما نمی‌توانیم برای این رسیدگی‌ها صبر کرده و منتظر آنها باشیم.

لاریجانی ادامه داد: منتهی در این پرونده روند باید بگونه ای باشد که پیگیری بین المللی آن هم ادامه پیدا کند.

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان در پایان گفت: علت عدم حصول نتیجه ملموس و راضی کننده، آلودگی دستگاه‌های امنیتی و قضایی و سیاسی کشور‌های دیگر است.

انتهای پیام/

پاسخ بدهید