آزادی ۱۳۳ زندانی جرائم غیر عمد با بدهی ۲۱۵ میلیاردی.

موسسه حقوقی پیشگامان عدالت فاطر > اخبار > تازه های حقوقی > آزادی ۱۳۳ زندانی جرائم غیر عمد با بدهی ۲۱۵ میلیاردی.
رئیس کل دادگستری بوشهر اظهارکرد: با همکاری ستاددیه و خیرین تعداد ۱۳۳ زندانی جرائم غیرعمد با بدهی ۲۱۵ میلیارد ریالی از زندان‌های استان بوشهر آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

وی با اشاره به برگزاری بیست و پنج جشن گلریزان استان بوشهر گفت: با همکاری ستاد دیه و خیران زمینه حل مشکل زندانیان جرائم غیر عمد مالی و بازگشت آن‌ها به جامعه و خانواده فراهم می‌شود.

این مقام قضایی در استان بوشهر در ادامه بیان کرد: هرچند حبس بهترین مجازات برای مجرمان و اشخاصی که با هنجار‌های اجتماعی تطابق ندارند، است، ولی در برخی موارد که افراد به دلیل جرائم غیرعمد محکوم به زندان می‌شوند نه تنها زندان فایده‌ای برای این شخص ندارد بلکه حضور آن‌ها درحبس برای خانواده و جامعه باعث مشکل می‌شود.
جمادی افزود: در جرائم غیرعمد فرد خطا کار سوء نیتی ندارد و عالمانه انجام نمی‌شود دراین شرایط باید با راهکار‌های قانونی ماندگاری آن‌ها را در زندان کاهش داد.
وی با تاکید بر جرم زدایی از برخی رفتار‌ها در جامعه اظهار کرد: باتوجه به اینکه فرد مرتکب جرائم غیر عمد مالی با مجازات حبس گرفتار زندان می‌شود و هم خانواده و هم جامعه از نیروی کار مفید و موثر محروم شده است.
رئیس کل دادگستری بوشهرتصریح کرد: حضور خیران در کنار ستاد دیه برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد ضروری است.
 
وی بیان کرد: از ۲۶ جشن گلریزان دراستان بوشهر تاکنون ۲۵ جشن برگزار شده و تلاش می‌شود با همکاری خیران و گذشت شاکیان بتوانیم زمینه آزادی ۱۲۵ زندانی جرائم غیر عمد استان که ۱۲۱ نفر مرد و چهار نفر زن هستند را فراهم کنیم.
جمادی کل مبلغ بدهی زندانیان جرائم غیرعمد استان بوشهر را ۲۲۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: ۴۰ نفر از این زندانیان با ۷۲ میلیارد ریال بدهی در شهر بوشهر هستند.

انتهای پیام/

پاسخ بدهید