⁠ ⁣کار و شغل در آلمان پردرآمدترین شغلها در آلمان.

موسسه حقوقی پیشگامان عدالت فاطر > اخبار > تازه های مهاجرتی > ⁠ ⁣کار و شغل در آلمان پردرآمدترین شغلها در آلمان.

⁣کار و شغل در آلمان پردرآمدترین شغلها در آلمان

⁠⁣حقوق و مزایای کار در آلمان

 در کشور آلمان، میزان حقوق کارمند یا کارگر در قرارداد استخدام قید و جزئیات دیگر، مربوط به تجدید نظر در حقوق (افزایش های پیش بینی شده با توجه به افزایش هزینه های زندگی) نیز در آن منظور می شود.

میزان حقوق در قراردادهای کاری معمولا به طور کلی بیان می شود؛ یعنی قبل از اعمال کسورات و مزایا، مالیات ها و تامین اجتماعی. حقوق افراد معمولا به صورت ماهیانه پرداخت می شود، هر چند ممکن است بسته به نوع کار پیشنهادی در قرارداد، بر پایه ساعتی، ماهیانه یا سالیانه ذکر شود.به هر حال چنانچه در قرارداد شما حقوق سالیانه ذکر شده باشد، باید آن را تقسیم بر ۱۳ یا ۱۴ نمایید تا به پرداختی ماهیانه برسید .رقم دقیق به این بستگی دارد که پاداش ها و مزایا چگونه محاسبه شده اند. نکات کلی مانند پرداخت حقوق به بانک یا حساب پستی و تاریخ پرداخت حقوق معمولا در شرایط استخدام آورده می شوند.

توجه داشته باشید، یک برگه پرداخت حقوق به شما ارائه می شود (بیشتر شبیه به سندی یک صفحه ای است) که حقوق، مزایا و هرگونه حق بیمه یا پرداخت خاص با جزئیات در آن شرح داده شده است و مالیات و هرگونه کسورات دیگر را نیز ارائه می دهد (هم سهم شما و هم سهم کارفرما) به طور کلی میزان حقوق افراد در آلمان سالی یکبار حوالی نوامبر یا دسامبر بازنگری می شود و افزایش پرداخت ها از اول ژانویه سال آینده اعمال می شود. علاوه بر افزایش حقوق توافق شده عمومی، ممکن است به برخی کارکنان افزایش حقوق اندکی به علت “حسن انجام کار” تعلق گیرد اما مقدار بودجه کلی موجود برای چنان مواردی پس از بررسی دقیق توسط شورای کارکنان تعیین می شود.

 حقوق ۱۳ ماهه و پاداش اکثر کارفرمایان در آلمان حقوق سالیانه کارکنان خود را در ۱۳ (و برخی اوقات ۱۴) نوبت و نه ۱۲ نوبت پرداخت می کنند. اگر در قرارداد استخدامتان “پاداش تعطیلات” ذکر شده باشد، این معمولا بدان معنی است که نصف حقوق ماه سیزدهم در تابستان (معمولا در ماه جولای) و نصف دیگر در پایان سال پرداخت می گردد.

در برخی از سمت های مدیریتی، حقوق کامل ۱ ماه، یکبار در جولای و بار دیگر در پایان سال یا در ماه دسامبر یا اوایل ژانویه به عنوان حقوق ماه چهاردهم پرداخت می شود.در هر حال حقوق سالیانه مذکور در قرارداد شما مهم ترین رقم می باشد. این رقم را بر ۱۳ یا ۱۴ تقسیم کنید تا حقوق کامل ماهیانه شما مشخص شود .✔️در اولین و آخرین سال استخدام، در صورتی که یک سال کامل کار نکرده باشید، حقوق ماه ۱۳ و “پاداش تعطیلات” به تناسب مدت کار پرداخت می گردد.برخی از کارفرمایان به طور داوطلبانه پاداش اضافه سالیانه برای کارکنان خود در نظر می گیرند که براساس عملکرد انفرادی کارکنان یا سود خود کارفرما تعیین می شود.

 

معرفی ۱۰ شغل پر درآمد در آلمان:

 مشاور: شروع حقوق و دستمزد بین ۳۰،۰۰۰ تا ۴۶،۰۰۰ یورو است

 مهندس به طور معمول ۶۴،۰۰۰ €

 متخصص فناوری اطلاعاتبه طور متوسط € ۶۶،۰۰۰ در سال است

 وکیل درآمد کمتر از ۴۰،۰۰۰ € در سال است

 پزشک بین € ۸۵،۰۰۰ تا € ۱۵۰،۰۰۰ در سال است

 مدیر آزمایشگاه معمولا بین € ۱۲۳،۰۰۰ در سال پرداخت می شود

 مدیر فروشتا آنجا که ۱۳۴ هزار یورو در سال است

 بانک سرمایه گذاریتا ۱۵۰،۰۰۰ یورو

 وزیر امور خارجه€ ۱۶۸،۰۰۰ در سال

 مدیر عامل€ ۱۷۰،۰۰۰ در سال

پاسخ بدهید