۹۹ درصد از کودک آزاری‌ها در حوزه اعتیاد است.

موسسه حقوقی پیشگامان عدالت فاطر > اخبار > تازه های حقوقی > ۹۹ درصد از کودک آزاری‌ها در حوزه اعتیاد است.

حبیب الله مسعودی فرید با اشاره به آخرین وضعیت لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان اظهار کرد: بررسی این لایحه در کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی به پایان رسیده است و نوبت رسیدگی در صحن مجلس قرار دارد.

وی تصریح کرد: یکی از نکات مهم در  حوزه پیشگیری و کنترل کودک آزاری ،موارد قانونی است و این لایحه ظرفیت های خوبی را نسبت به قانون قبلی دارد و مصادیق کودک آزاری در لایحه به طور مصادقی آورده شده است و حتی غفلت هم جزء کودک آزاری محسوب می‌شود.

مسعودی فرید ادامه داد: در لایحه جدید به بهزیستی و اورژانس اجتماعی توجه ویژه‌ای شده است و نقش آنها پررنگ تر شده است تا بتواند مدخلات اثر بخش‌تری را انجام دهد و با تمام این موارد امیدواریم مجلس شورای اسلامی لایحه اشاره شده را در الویت کاری خود قرار دهد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور افزود: تصویب لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان می‌تواند از بروز حوادث تلخ در حوزه آزار و اذیت کودکان ونوجوانان جلوگیری کند.

وی تاکید کرد: ما حق نداریم حقوق کودکان را به هر دلیلی پایمال کنیم ضمن اینکه ما باید در حوزه پیشگیری هم تلاش کنیم و بچه‌ها و خانواده‌ها را نسبت به موضوعات کودک آزاری آموزش بدهیم.

مسعودی فرید با اشاره به اینکه باید اورژانس اجتماعی به مردم معرفی شود،گفت: مردم باید بدانند با تماس ۱۲۳ می توانند از خدمات در نظر گرفته شده از این مجموعه استفاده کنند علاوه بر اینکه باید قضات و نیروی انتظامی برخورد جدی را با کودک آزاری داشته باشند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: کودک آزاری جرم است و باید با افرادی که آن را مرتکب می‌شوند با اشد مجازات برخورد شود و تفاوتی ندارد فرد مجرم چه کسی و در چه حوزه ای مشغول به فعالیت است.

وی اضافه کرد: باید تلاش شود سیاست‌های حمایتی،اجتماعی افزایش پیدا کند و اعتبارات در این بخش مورد توجه قرار گیرد و این در حالی است که اعتبارات سازمان بهزیستی در این حوزه قابل قبول نیست ضمن اینکه در حال حاضر ۱۵۰ اورژانس اجتماعی جدید راه‌اندازی شده است و ما در کل کشور ۳۴۶ اورژانس اجتماعی در کل کشور داریم.

مسعودی فرید بیان کرد: متاسفانه در بخش اعتبارات حوزه حمایتی و اجتماعی سازمان بهزیستی توجه‌ای صورت نمی‌پذیرد و این در حالی است که ما در این زمینه جلسات متعددی را سازمان برنامه و بودجه کشور داشته‌ایم به طوری که سال  گذشته ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای راه‌اندازی اورژانس اجتماعی مصوب شد که در از این رقم تنها ۱۰ میلیارد تومان پرداخت شد و مابقی اعتبار را سازمان بهزیستی از منابع داخلی خود تامین کرد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور افزود: طی سال‌های گذشته بارها به عدم امنیت شغلی پرنسل اورژانس اجتماعی اشاره شده است به طوری که این افراد هیچ قرارداد معینی را ندارند ضمن اینکه فعالیت آنها به گونه‌ای است که دائما در معرض خطر و تهدید قرار دارند.

وی در پاسخ به این پرسش که علت افزایش کودک آزاری در کشور چیست، گفت: اولین دلیل آن اینست که شناسایی ما در حال افزایش است و تنها جایی که ما نگران کودک آزاری رو به افزایش است در حوزه اعتیاد و استفاده از موارد صنعتی است و ۹۹ درصد از کودک آزاری ما مربوط می‌شود به حوزه اعتیاد.

انتهای پیام/

 خبرگزاری تسنیم
 
 

پاسخ بدهید