وقتی دو نفر ۵۹ هزار سکه خریداری می کنند چه تصوری در افکار عمومی ایجاد خواهد شد؟

موسسه حقوقی پیشگامان عدالت فاطر > اخبار > تازه های حقوقی > وقتی دو نفر ۵۹ هزار سکه خریداری می کنند چه تصوری در افکار عمومی ایجاد خواهد شد؟

عباس جعفری دولت آبادی در پنجمین جلسه دادستانی تهران که با حضور معاونان و سرپرستان نواحی دادسرا، سرپرستان دوایر نظارت دادسرایتهران و ۲۰ نفر از قضات تحقیق برخی نواحی دادسرا، برگزار شد با طرح موضوع سکه اظهار داشت: در بحث سکه، وقتی دو نفر ۵۹ هزار سکه خریداری می کنند چه تصوری در افکار عمومی ایجاد خواهد شد؟
دادستان تهران با اعلام اینکه دادستانی تهران موضوع پنجاه نفری که سکه‌های زیادی خریداری کرده اند را بررسی خواهد کرد افزود: اگر چه که دولت اعلام کرده است فروش این میزان سکه برای جمع‌آوری نقدینگی بوده است، اما جای سوال دارد که آیا فروش این حجم از سکه به افراد موجب کاهش قیمت سکه شده است؟
جعفری دولت‌آبادی با اشاره به برخی ابهامات و اظهار نظر برخی کاربران در فضای مجازی از جمله این بیان که «دادستان و رئیس سازمان بازرسی کل کشور از ورود به مساله سکه‌ها نگرانی دارند»، اظهار داشت: در بحث حقوق عامه تصریح شد که دادستان نباید به جای دستگاه اجرایی بنشیند، اما تاکید می‌شود که دادستانی تهران از ورود به موضوع نگرانی ندارد، اما بدین لحاظ که دولت معتقد است که باید تعهدات خود را ایفا کند، موضوع را در دست بررسی دارد.
دادستان تهران از سرپرستان نواحی دادسرا خواست که وقت بیشتری بگذارند؛ تا چنین پرونده‌هایی از حوزه دیدشان پنهان نماند و به ویژه سرپرستان دادسراهای اقتصادی، پولی – بانکی شهید مقدس و کارکنان دولت حساسیت خود را نسبت به پرونده‌ها ارتقاء دهند.
وی در خصوص طرح برخی ایرادها نسبت به پرونده‌های مطرح در دادسرای تهران به ویژه از سوی برخی مسئولان کشوری، به عنوان مثال به متهمان حادثه خیابان پاسداران اشاره کرد و گفت: در ملاقاتی که اینجانب با زندانیان داشتم، اکثر متهمان مدعی بودند که در آشوب اسفند حضور نداشتند و توجیهاتی برای حضور خود در محل ارائه می‌دادند؛ این در حالی است که بعید است تمام دستگیرشدگان در ساعات نیمه شب در حال رفتن به منزل بستگان خود بوده باشند.

انتهای پیام

پاسخ بدهید