مقایسه تحصیل پزشکی در روسیه و مجارستان از نظر اعتبار مدارک و شرایط زندگی.

موسسه حقوقی پیشگامان عدالت فاطر > اخبار > تازه های مهاجرتی > مقایسه تحصیل پزشکی در روسیه و مجارستان از نظر اعتبار مدارک و شرایط زندگی.

روسیه و مجارستان دو کشور بسیار پیشرفته و پرطرفدار برای تحصیل پزشکی می باشد و همه ساله پذیرای دانشجویان بسیاری از سراسر جهان می باشند.

 دانشجویانی که تحصیل در خارج از کشور را مدنظر دارند اغلب کشورهایی را انتخاب می نمایند که از اعتبار بالاتری برخوردار باشند . کارشناسان گروه آتیه آفرینان ایرانیان در این زمینه به شما راهنمایی دهند. هر دو کشور روسیه و مجارستان دارای چندین دانشگاه دارای رنکینگ جهانی خوب می باشند که رقابت برای تحصیل در این دانشگاه ها زیاد می باشد.

 چند دانشگاه معتبر روسیه که دارای رنکینگ جهانی می باشند عبارتند از:

✔️ دانشگاه ملی سنت پترزبورگ با رنکینک ۲۵۸

✔️ دانشگاه رودن با رنکینگ ۶۵۰

✔️ دانشگاه لومونوسوف با رنکینگ جهانی ۹۵

✔️ دانشگاه نووسیبریسک با رنکینگ جهانی ۲۵۰

 چند دانشگاه دارای رنکینگ مجارستان نیز به شرح زیر می باشند:

✔️ دانشگاه سملوایز با رنکینگ جهانی ۱۵۰

✔️ دانشگاه پچ با رنکینگ جهانی ۲۵۱

✔️ دانشگاه سگد با رنکینگ جهانی ۲۰۰

 این دانشگاه ها با توجه به داشتن رتبه جهانی که دارند دارای متقاضیان بسیاری نیز برای تحصیل می باشند و دارای رقابت بالایی برای اخذ پذیرش می باشد از این رو دانشجویان حتما میبایست برای ورود به دانشگاه در آزمون ورودی شرکت نمایند.

مقایسه تحصیل پزشکی در روسیه و مجارستان از جهت شرایط زندگی

روسیه و مجارستان دو کشور بسیار پرطرفدار برای مهاجرت به خصوص مهاجرت تحصیلی می باشند. اکنون به مقایسه این دو کشور از جهت شرایط زندگی می پردازیم.

مجارستان واقع در اروپای مرکزی با پایتختی بوداپست می باشد که زبان رسمی آن مجاری و پول رایج آن فورینت می باشد. از نظر آب و هوایی مجارستان دارای زمستان های سرد و تابستان های بسیار گرم می باشد.

✔️ دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در مجارستان می توانند مشغول به کار شوند و ویزای تحصیلی خود را به کاری تبدیل نمایند و پس از ۵ سال اقامت مجارستان را بدست آورند.

روسیه پهناورترین کشور جهان واقع در شمال اوراسیا می باشد که با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی دارد. پایتخت روسیه مسکو می باشد که بزرگ ترین شهر اروپا به شمار می آید. روسیه دارای زبان رسمی روسی و واحد پول روبل می باشد.

✔️ از نظر آب و هوایی بیشترین مناطق روسیه سردسیر می باشد که حتی امکان کشاورزی نیز وجود ندارد.

✔️ روسیه دارای امنیت بالایی می باشد و مکان مناسبی برای دانشجویان به شمار می آید. البته روسیه شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل را ندارد و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی میبایست از کشور خارج شوند.

پاسخ بدهید