مختومه شدن بیش از ۲۷۲ فقره پرونده کیفری و حقوقی با صلح و سازش.

موسسه حقوقی پیشگامان عدالت فاطر > اخبار > تازه های حقوقی > مختومه شدن بیش از ۲۷۲ فقره پرونده کیفری و حقوقی با صلح و سازش.

فاخر باوی رئیس دادگاه عمومی بخش شاوور از توابع شهرستان شوش گفت: به منظور جلوگیری از افزایش ورودی پرونده‌ها به دادگستری و پیشگیری از وقوع جرم در جامعه و جهت ایجاد صلح وسازش باید از ظرفیت شورای حل اختلاف استفاده بهینه کرد.

وی افزود: شورای حل اختلاف شاوور با استفاده از ظرفیت بزرگان، ریش سفیدان و همچنین نخبگان منطقه در ۵ ماهه گذشته توانست بیش از ۲۷۲ فقره پرونده کیفری و حقوقی را به صلح و سازش مختومه کند و این نشان دهنده این است که شورای حل اختلاف نقش بسزایی در کاهش ورودی پرونده به محاکم و ایجاد صلح و سازش پرونده‌ها دارد و باید این نهاد مردمی روز به روز مورد حمایت بیشتر قرار بگیرد تا شاهد آرامش بیشتری در جامعه باشیم.

باوی در ادامه اظهار کرد: با اقدامات پیشگیرانه و استفاده بهینه از ظرفیت شورای حل اختلاف از وقوع نزاع‌های دسته جمعی، قتل و جرایم دیگر جلوگیری می‌شود و این همت مسئولین را بر تقویت این ظرفت‌های خوب را می‌طلبد.

رئیس دادگاه عمومی شاوور ضمن تقدیر از تلاش‌ها و زحمات اعضاء و کارکنان شورای حل اختلاف شاوور، بر تسریع و دقت در رسیدگی پرونده‌ها در شورای حل اختلاف این بخش تاکید کرد.

 

انتهای پیام/

پاسخ بدهید