صبح امروز صورت گرفت؛ انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت دادگستری و کانون وکلای دادگستری مرکز.

موسسه حقوقی پیشگامان عدالت فاطر > اخبار > تازه های حقوقی > صبح امروز صورت گرفت؛ انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت دادگستری و کانون وکلای دادگستری مرکز.

تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت دادگستری و کانون وکلای دادگستری مرکز با هدف گسترش همکاری دو نهاد منعقد شد.

رومیانی سرپرست معاونت حقوق مالکیت فکری وزارت دادگستری در این زمینه اظهار کرد: درصددیم راهبردهایی را تبیین کنیم که مالکیت فکری مردمی‌سازی شود و در این زمینه باید فرهنگسازی صورت گیرد.

وی ادامه داد: نتیجه مردمی‌ُسازی و تجاری‌سازی مالکیت فکری بدون شک تعالی‌بخشیدن به اقتصاد کشور خواهد بود.

سرپرست معاونت حقوق مالکیت فکری وزارت دادگستری افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و رئیس قوه قضائیه قدم اول را در اعتلای مالکیت فکری با مرکز کانون وکلای دادگستری که از ظرفیت بزرگی برخوردار است برداشتیم و امیدواریم این روند با انعقاد این تفاهم‌نامه ادامه یابد.

رومیانی در پایان تصریح کرد: براساس دستور وزیر دادگستری قرار شد کارگروه تعالی روابط بین دولت و کانون وکلای دادگستری تشکیل شود.

براساس این گزارش قلمروی همکاری در این تفاهم‌نامه در موارد برگزاری دوره‌های آموزشی، تخصصی، در زمینه حقوق مالکیت فکری برای ارتقای سطح دانش وکلا با همکاری سازمان جهانی مالکیت فکری، استفاده از نظرات مشورتی وکلا در سیاست‌گذاری و تدوین لوایح به ویژه در زمینه حقوق مالکیت فکری، برگزاری همایش‌ها و نشست‌های تخصصی و انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک در زمینه حقوق مالکیت فکری خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع؛خبرگزاری میزان

پاسخ بدهید