خدمات مهاجرت و ویزا

خدمات مهاجرت و ویزا

موسسه پیشگامان عدالت فاطر در راستای اهداف کلان خود و با گسترش روز افزون ارتباطات بین المللی و در جهت بهره مندی از مزایای کشورهای توسعه یافته در حوزه مهاجرت و سرمایه گذاری تلاش نموده است،با بهره گیری از متخصصان حقوق بین الملل، محیطی تخصصی جهت ارائه خدمات به شما متقاضیان محترم فراهم آورد.

لازم به ذکر است خدمات دپارتمان مهاجرت و ویزا این مؤسسه، در حال حاضر در حوزه کشورهای اروپایی و آسیایی‌ بالاخص،لهستان،گرجستان،ترکیه،ارمنستان و چین میباشد که به شرح ذیل است:

_ ارائه مشاوره حقوقی و عقد قراردادهای بین المللی

_ ارائه مشاوره حقوقی و انجام امور مرتبط با اخذ اقامت و ویزا در کشورهای ترکیه،چین، لهستان،ارمنستان،گرجستان و…

_ ارائه مشاوره حقوقی و قبول وکالت در زمینه ثبت شرکت های بین المللی در کشورهای ترکیه،چین، لهستان،ارمنستان،گرجستان و…

_ ارائه مشاوره حقوقی در زمینه افتتاح حساب بانکی،اخذ مستر کارت و ویزا کارت در کشورهای فوق الذکر

_ ارائه مشاوره و طراحی بیزنس پلن های توجبه پذیر برای سرمایه گذاری

_ ارائه مشاوره حقوقی در زمینه خرید و اجاره ملک در کشور مدنظر

_ارائه مشاوره حقوقی و پیگیری صفر تا صد امور مربوط به اعزام دانشجو واقامت تحصیلی

در ذیل این مبحث قصد داریم تا شما را با چکیده ای از شرایط و مزایای سرمایه گذاری،خرید ملک،ثبت شرکت،اعزام دانشجو،افتتاح حساب بانکی و … کشورهای ترکیه،چین،ارمنستان،لهستان و گرجستان آشنا کنیم.

لطفا با ما همراه باشید.

لهستان و مزایای دریافت اقامت ویا سرمایه گذاری در آن

لهستان کشوری برای مهاجرت و سرمایه گذاری،مقاوم در برابر بحران اقتصادی و شریک تجاری بسیار عالی است. این کشور با اقتصاد قوی، طیف گسترده ای از مشوق های سرمایه گذاری و حمایت همه جانبه از سازمان های دولتی، به یکی از مهمترین مقاصد سرمایه گذاری مبدل شده است و جایی است که در آن بازده اقتصادی سرمایه صاحبان سهام خارجی سه برابر بیشتر از سایر کشورهای اتحادیه اروپا است.علاوه بر این، لهستان به محل سرمایه گذاری بی چون و چرای “شماره یک” در مرکز و شرق اروپا تبدیل شده است که با توجه به ثبات، سازگاری و سیاست درهای باز سرمایه گذاران خارجی و سهام دارن را به تجارت در لهستان تشویق می کند. بر اساس گزارش سرمایه گذاری جهانی UNCTAD  در سال ۲۰۱۵، این کشور از نظر ارزش کل سرمایه گذاری مستقیم خارجی در کل اروپا هشتم و در رتبه ۲۰ در جهان است. لهستان همچنین به عنوان مقصد “شماره یک” در CEE از نظر پروژه های تحقیق و توسعه معرفی شده است، که اساساً توسط شرکت های نرم افزاری بین المللی تعریف شده است.

 جهت اطلاع از شرایط دریافت اقامت لهستان و دریافت مشاوره تخصصی با دفتر مؤسسه حقوقی پیشگامان عدالت فاطر تماس حاصل فرمایید.

۱.انواع موسسات آموزش عالی برای تحصیل در لهستان

موسسات آموزش عالی متعددی در کشور لهستان وجود خواهد شد این در حالیست که رایج ترین آن ها دانشگاه و یا دانشگاه فناوری می باشد. با وجود دانشگاه و دانشگاه های فناوری، دانشکده های متعددی وجود خواهند داشت که امکان تمرکز بر روی آنان وجود دارد. برای مثال دانشکده هنر برای کسانی که علاقه بسیاری به هنر دارند نیز طراحی شده است.

یک مسئله دیگر اینکه، این دانشگاه ها معمولا بر مباحث نظری و علوم تمرکز خواهند داشت این در حالیست که دانشگاه های فناوری اغلب بر مهارت های عملی تاکید خواهند داشت. همانطور که گفتیم تمامی این موارد کلی می باشند و تنها استثناهای کمی در این موارد مشاهده خواهد شد.

۲.تحصیل در لهستان در موسسات خصوصی & دولتی

در زمان های گذشته تمامی موسسات آموزش عالی ساختاری دولتی داشتند. اما امروزه این امر تفاوت بسیاری کرده است چرا که شما قادر به گزینش دانشگاه های دولتی و یا خصوصی خواهید بود. اما این سوال مطرح می شود که تفاوت اصلی مابین این دو دانشگاه چیست؟ تفاوت اصلی ما بین این دو دانشگاه در مبلغ شهریه و مدت زمان شرکت در دوره ها می باشد. یک مسئله وجود دارد که بایستی از آن آگاه شوید آن هم این است که بسیاری از افراد دانشگاه های خصوصی را انتخاب می نمایند چرا که به سطح کمتری از تخصص نیاز خواهند داشت. به عبارت دیگر این نوع دانشگاه فرصت بیشتری را برای شرکت افراد در دانشگاه فراهم خواهد کرد با این تفاوت که آنان ملزم به پرداخت شهریه بیشتری خواهند بود. اگر شما قصد تحصیل در دانشگاه های خصوصی را در سر دارید پیشنهاد می شود که از ثبت نام شدن در دانشگاه های غیر دولتی  وزارت آموزش و پرورش اطمینان حاصل کنید. در این خصوص شما بایستی مدرک دیپلم خود را در اختیار داشته باشید، مدرکی که در کشور لهستان و دیگر کشورهای خارجی به رسمیت شناخته شود.

سایر خدمات ما در حوزه مهاجرت و اقامت در لهستان

 • مشاوره در زمینه انتخاب شغل
 • انجام امور حقوقی مهاجرت کاری توسط وکلای موسسه
 • راهنمایی در خصوص شناخت شهر و فروشگاه
 • گرفتن اقامت دائم شهروندی
 • معرفی محیط شهر به شما

شرایط اقامت و سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در این کشور را برای افرادی که قصد داشتن اقامت کشوری نزدیک به ایران و بهره مندی از امکانات اقتصادی این کشور را دارند گزینه ای نسبتاً خوب می دانیم. سرمایه گذاری در کشور ترکیه عمدتاً مشول اخذ اقامت ترکیه نیز می شود.

روش های کلی مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت این کشور به چند دسته تقسیم می شوند، مهاجرت و اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری ، از طریق تحصیل در ترکیه ، از طریق ازدواج و از طریق کار امکان پذیر است.

سرمایه گذاری در کشور ترکیه به روش های مختلف قابل اجرا است، عده ای خرید ملک در ترکیه را جهت اخذ اقامت ترکیه و سرمایه گذاری در ترکیه انتخاب می کننند و عده ای دیگر روش های دیگری.

پروژه های پیشنهادی برای سرمایه گذاری در ترکیه شامل؛پروژه های پیمانکاری و صنعت ساختمان،خرید و فروش ملک،سرمایه گذاری در زمینه های کشاورزی،دامداری صنعتی،پروژه های صنعتی تولید لبنیات و محصولات وابسته به شیر،سرمایه گذاری در زمینه راه اندازی کارخانه و کارگاه تولیدی،سرمایه گذاری در زمینه حمل و نقل و گردشگری میباشد.

ارائه خدمات در زمینه سرمایه گذاری در ترکیه:

برنامه ریزی برای یک سرمایه گذاری موفق در ترکیه

استخدام نیروهای انسانی برای یک سرمایه گذاری موفق در ترکیه

بررسی تکنولوژی و فن آوری در مورد سرمایه گذاری مناسب در ترکیه

مشاوره مالیاتی و استفاده از مشوق های دولتی از نقطه نظر کاهش هزینه های مالیاتی

معرفی منابع سرمایه یا شریک سرمایه گذاری برای پروژه های مختلف ایرانیان در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

قابل توجه صادرکنندگان، واردکنندگان و تولید کنندگان که با مشکلات تحریم های خارجی در ایران مواجه میباشند، شما میتوانید با ثبت شرکت در ترکیه از مشکلات تحریم به سادگی عبور نمایید، ضمنا بانکهای ترکیه بستر مناسبی جهت نقل و انتقال پول به سراسر دنیا برای شما فراهم خواهد نمود.

 1. ارائه خدمات LC و گشایش اعتبار در کمترین زمان برای شرکت شما در ترکیه ضمنا شما میتوانید به راحتی و بدون نگرانی از تحریم با سراسر جهان به تجارت آزاد بپردازید.
 2. علاوه بر موارد بالا میتوانید از مزایای اخذ اقامت ترکیه نیز بهره مند گردید.
 3. اقامت ترکیه تا ۵ سال به صورت موقت به شما اعطا میگردد و با گذشت ۳ سال از این ۵ سال میتوانید اقامت دائم و پاسپورت کشور ترکیه را نیز دریافت نمایید.
 • مزایای ثبت شرکت در ترکیه

افراد غیر ترکیه می توانند بدون مشارکت داشتن با افراد داخلی ثبت شرکت در ترکیه را انجام دهند. ترکیه مانند کشورهایی همچون امارات نیازی به پرداخت هزینه های زیاد به افراد شهروند کشور برای ثبت شرکت در ترکیه را ندارد.تنها موردی که نیاز است این است که شرکت باید حتما حساب دار ترک داشته باشد.

 1. هزینه ثبت شرکت در ترکیه و نگهداری آن بسیار پایین تر از کشور های دیگر می باشد.
 2. هزینه امرار معاش و زندگی در کشور ترکیه از کشورهای اروپایی دیگر بسیار پایین تر است.
 3. در کشور ترکیه شما مالیات شرکت را بر اساس هزینه درآمدی خود می پردازید و نیازی به پرداخت
 4. هزینه ثابت به دولت ندارد.
 5. یکی دیگر از موارد مهم این است با ثبت شرکت در ترکیه شما پاسپورت ترکیه گرفته و می توانید به ۱۰ ها کشور جهان بدون داشتن ویزا سفر کنید.

تحصیل در ترکیه

دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی ترکیه در هر سال تحصیلی موظف به پذیرش سهمیه‌ای شامل ۴۵۰۰ دانشجوی خارجی (غیر ترک) میباشند .در این راستا سازمان OSYM(مرکز انتخاب و جایگزینی دانشجو) ترکیه مسئول برگزاری آزمونی به نام YOS(آزمون دانشجویان خارجی )است که همه ساله در ماه آوریل در کشور ترکیه و چندین کشور منطقه به‌ صورت همزمان برگزار میشود.

بنابراین سطح معلومات دبیرستانی دانش آموزان ایرانی نسبت به داوطلبان دیگر کشورهای منطقه و همچنین اعتبار علمی بسیار بالای دانشگاه‌های ترکیه و هزینه‌های تحصیلی و هزینه‌های زندگی بسیار پائین این کشور، برگزاری آزمون به زبان انگلیسی، رفت و آمد آسان به کشور ترکیه و عوامل فراوانی از این نوع فرصت استثنایی را برای داوطلبان ایرانی ایجاد کرده است تا با شانس قبولی بسیار زیاد امکان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کشور ترکیه را یابند.

نظام آموزشی دانشگاه‌های ترکیه کاملاً براساس استانداردهای سیستم آموزشی آمریکا بوده و دروس به‌صورت ترمی- واحدی ارائه می‌شود. زبان آموزشی وابسته به دانشگاه و رشته ، انگلیسی ، فرانسه ، آلمانی و یا ترکی خواهد بود.

دانشگاه‌های ترکیه در سال‌های اخیر اعتبار علمی بالایی در مجامع بین‌المللی دریافت نموده اند به صورتی که مدارک علمی این دانشگاه‌ها در تمامی کشورهای دنیا شناخته شده است. در تمامی رشته‌ها برای دانشجویان ممتاز امکان بورسیه شدن توسط سازمانها و مؤسسات آموزش آمریکایی و اروپایی میسر است و حتی در بعضی دانشگاهها از ترم دوم به بعد می‌توان به‌صورت انتقالی به دانشگاه‌های آمریکا در همان رشته و ترم تحصیلی منتقل شد.

اقامت در ترکیه

 • اقامت ترکیه توریستی ۹۰ روزه بدون ویزا

مدت این اقامت ۹۰ روزه یعنی ۳ ماه می باشد برای این نوع اقامت ترکیه نیازی به ویزا نمی باشد ( البته برای ایرانیان) و شما می توانید در کشور ترکیه به مدت ۳ ماه در سال بدون نیاز به ویزا یا اجازه اقامت بدون هیچ مشکلی ساکن شوید. توجه داشته باشید با این نوع ویزا اجازه هیچ کاری مثل دادوستد و کار یا تحصیل در ترکیه را نخواهید داشت.

 • اقامت ترکیه توریستی ۶ ماهه با دفترچه اقامت

چنانچه متقاضی خرید ملک در ترکیه هستید، این نوع اقامت در حال حاضر تنها راه حل اخذ اقامت بلند مدت تر در ترکیه برای ایرانیان می باشد. البته سند ملک دلیلی برای اخذ این نوع اقامت نبوده و پلیس ترکیه مستندات دیگری را برای اعطای آن مطالبه خواهد نمود. اما طبق آخرین اخبار حاصله از پارلمان ترکیه، وکلای ما به شما این نوید را می دهند که آپریل ۲۰۱۴ زمان اجرایی شدن قانون پیشتر تصویب شده ایست که طبق آن حقوق سایر اتباع خارجی نظیر ایرانیان در اخذ اقامت بواسطه خرید ملک، محترم شمرده شده و به موجب آن ایرانیان گرامی موفق به اخذ اجازه اقامت حداقل ۲ساله با در دست داشتن سند مالکیت خود خواهند شد.

 • اقامت ترکیه تحصیلی و دانشجویی

برای گرفتن این نوع اقامت باید ابتدا درآزمون تومر شرکت کرده و مدرک تومر را بگیرید. با داشتن این مــــدرک شما در کمتر از ۳ ماه می توانید اقامت دانشجویی در کشور ترکیه را فراهم کنید. البته اخذ پذیرش از موسسات آموزشی نیز پیشاپیش ملاک اعطای این نوع اقامت خواهد بود. این روش اخذ اقامت برای آنانی که قصد اقامت قطعی در ترکیه را دارند نیز موکدا توصیه می گردد.

 • اقامت ترکیه کاری

کسب اقامت کاری در ترکیه به ۲ صورت کارفرما و کارگری ممکن خواهد بود. عموم خارجیان از جمله ایرانیان با ثبت شرکت در ترکیه و اخذ مجوز کار واجد شرایط اخذ اقامت دوساله به عنوان کارفرما بوده و این نوع اقامت ترکیه در سالیان بعد با بازه های ۲ ساله تمدید خواهد شد. مجددا لازم بذکر است که در حال حاضر این روش، بهترین و عملی ترین روش اخذ اقامت دایم ترکیه برای ایرانیان می باشد.

اخذ اقامت ترکیه کاری از نوع کارگری مستلزم این است که یک شرکت در کشور تـــــــرکیه از شما دعوت به همکاری نماید به شرطی که با این تخصص که از شما دعوت به کار شده هیچ شهروند ترکی در آن زمان طبق استعلام اداره کـــار ترکیه بیکار نباشد. با ملاحظه این نکته می توان این گونه اعلام نمود که در حال حاضر شانس پیدا کردن کار و اخذ اقامت کاری از این دست در ترکیه برای کلیه خارجیان بالا نیست.

 • اقامت دائم ترکیه

اقامت دائم ترکیه نقطه قابل توجه در امر اخذ اقامت دائم ترکیه این است که این نوع اقامت ترکیه هیچگاه در یک مرحله صادر نمی گردد و پس از طی حداقل ۳ سال و پس از تمدیدهای ۶ ماهه یا سالانه اقامت که با استعلام سوابق شما از پلیس و سایر ارگانهای ترکیه در زمان طی این دوران در ترکیه همراه خواهد بود، امکان پذیر می باشد. برای اقامت دائم در ترکیه فعلا ۳ راه وجود دارد: اقامت ترکیه از طریق ازدواج : زمانیکه شما با یک شهروند ترکیه ازدواج می کنید می توانید پس از گذراندن ۳ سال از ۵ سال درخواست اقامت دائم را نمایید. در صورتیکه از طریق ازدواج با فردی که دارای پاسپورت و ملیت ترکیه است برای اقامت ترکیه اقدام می کنید چند نکته باید رعایت گردد ازدواج صوری نباشد حتی المقدور مدارکی جهت اثبات صوری نبودن ازدواج بایستی ارائه گردد فردی که با آن ازدواج می کنید پناهنده ترکیه نباشد ممکن است پروسه کسب اقامت ترکیه از طریق ازدواج ( ویزای پیوستن به همسر ) حدود ۳ تا ۵ سال زمان ببرد و در این طول این مدت، پلیس ترکیه تحقیقاتی را جهت اطمینان از صوری نبودن ازدواج انجام خواهد داد.

سایر خدمات مؤسسه حقوقی پیشگامان عدالت فاطر برای کشور ترکیه

 • اخذ اقامت
 • ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی
 • انجام کلیه امور حسابداری
 • خرید ملک و اجاره آپارتمان
 • انجام کلیه امور مربوط به  صادرات و واردات
 • ثبت نام دانشگاه

سرمایه گذاری در گرجستان

در قوانین جاری گرجستان، سرمایه گذار به شخصی گفته می شود که حداقل مبلغ ۱۲۰هزار دلار به صورت مستقیم در گرجستان سرمایه گذاری کند. کسانی که کمتر از مبلغ ۱۲۰هزار دلار در گرجستان آورده دارند و قصد اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت را دارند ، کارآفرین نامیده می شوند.

لازم به ذکر است که حداقل مبلغ مذکور حداقل مبلغ ۱۲۰هزار دلار بایستی به صورت کاملا مستقیم در تجارت مورد نظر شخص متقاضی سرمایه گذاری شود، و خرید ملک برای شرکت جزو سرمایه گذاری مستقیم محسوب نمی شود و اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک ، قانون دیگری می باشد.

دولت گرجستان برای شخص سرمایه گذار احترام زیادی قائل است و امکانات مختلفی را نیز در اختیار وی می گذارد از جمله : امکان استفاده از اطلاعات و داده های اتاق بازرگانی وزارت اقتصاد گرجستان جهت شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان ، امکان بررسی مشارکت برخی بانک های گرجستان در پروژه فرد سرمایه گذار ، اعطای کارت اقامت پنج ساله و یا حتی واگذاری اقامت دائم گرجستان به سرمایه گذار در صورت داشتن سابقه مدیریتی و سرمایه گذاری در اماکن دیگر و ….

خرید ملک در گرجستان

طور کلی پروسه خرید ملک و اخذ اقامت گرجستان به شرح زیر است:

 1. پس از خرید ملک در گرجستان امکان اخذ اقامت موقت یکساله میسر است.
 2. پس از ۵ بار تمدید اقامت موقت گرجستان (مجموعاً پنج سال) می توان درخواست اقامت دائم گرجستان را نمود.
 3. پس از اخذ اقامت دائم گرجستان می توانید فرم درخواست اخذ پاسپورت گرجستان را تسلیم اداره مهاجرت نموده و درصورت نداشتن پرونده کیفری و تایید صلاحیت، پاسپورت گرجستان به شما اعطا خواهد شد.
 • آینده خرید ملک و اخذ اقامت گرجستان

از سال ۲۰۱۴ گرجستان به عضویت ناظر اتحادیه اروپا و پیمان ناتو درآمده است و در آینده نزدیک به عضو دائم پیمان شینگن و ناتو تبدیل خواهد شد، پس از تایید اتحادیه اروپا و عضویت دائم در آن اتحادیه، افراد با داشتن پاسپورت گرجستان امکان مسافرت به کشور های عضو شینگن، بدون اخذ ویزا را خواهند داشت.

بنابراین خرید ملک و اخذ اقامت گرجستان یکی از راه هایی است که به اخذ اقامت اروپا منجر میشود.

ثبت شرکت در گرجستان

۱ – ثبت شرکت از نوع مسئولیت محدود و جنرال تریدینگ

۲ – ارائه آدرس دائمی و معتبر با سند ملک برای شرکت شما

۳ – ارائه قرارداد معتبر جهت ثبت شرکت در گرجستان همراه با تعهدات طرفین

۴ – مهر شرکت و طراحی و ثبت لوگوی شرکت

۵ – بازکردن حساب بانکی شخصی و شرکتی و اخذ ویزاکارت تجاری ( این مورد جزو پکیج ثبت شرکت شرکت سام جورجیا است)

۶ – اخذ کد مالیاتی برای شرکت شما

۷ – تنظیمات اساسنامه محضری توسط وکیل رسمی به دو زبان گرجی و انگلیسی همراه با توضیحات کامل نوع کسب و کار و قوانین اساسی شرکت

افتتاح حساب بانکی در گرجستان

باز کردن حساب بانکی می تواند شانس بسیار خوبی برای مدیریت مالی شما باشد. افراد خارجی به بازگشایی حساب در تمام بانک های گرجستان دعوت می شوند و این کار بسیار ساده و سریع است و حداقل موجودی و نه  هیچ گونه سندی نیاز نیست، فقط به یک گذرنامه معتبر نیاز دارید.

بانک های گرجستان

بانک های گرجستان معمولا امکان بازگشایی حساب به دلار، یورو و جل را فراهم می کنند و هزینه های استفاده شده در نرخ های برابری بسیار کم است (حدود ۰.۱۰ تا ۰.۱۵ درصد) و هم چنین نرخ ها به طور قابل ملاحظه ای برای خدمات بانکی مانند انتقال پول کم است.

 

در حال حاضر، نرخ سود  برای حساب های بلند مدت و کوتاه مدت بسیار کم است، برای حساب های بلندمدت به پول رایج محلی ۱۱ درصد است و ۶ درصد برای حساب هایی با پول دلار و یا یورو می باشد.

 • قوانین افتتاح حساب در گرجستان

به طور طبیعی، باز کردن حساب بانکی از راه دور در گرجستان ممکن نیست، بنابراین کمک دارنده و یا نماینده قانونی مورد نیاز است. در هر حال، وقتی حساب باز شد، اکثر بانک های گرجی سرویس برخط بانکی را نیز ارائه می ککند بنابراین می توانید کنترل حساب های خود را از راه دور و بدون هیچ مشکلی انجام دهید.

با توجه به تبادل اطلاعات بانکی، گرجستان در FACTA شرکت می کند، ولی در تبادل اتوماتیک داده ها و نیز در قرار دادهای TIE شرکت نمی کند.

تحصیل در گرجستان

کسانی که قصد ادامه تحصیل در گرجستان را دارند می توانند اقامت تحصیلی گرجستان را طبق قوانین جاری کشور کسب کنند. اقامت تحصیلی شامل کارت اقامت گرجستان است که به صورت یکساله صادر می شود و در صورت ادامه تحصیل فرد متقاضی تمدید خواهد شد.

ویزای تحصیلی گرجستان نیز که معمولا ویزای نوع C است و حداقل ۳۰ روز و حداکثر ۹۰ روز اعتبار دارد برای متقاضیان تحصیل در گرجستان جهت انجام مذاکرات اولیه با دانشگاه،  صادر می شود.

نکته مهمی که در اینجا لازم است ذکر شود این است که : در صورت تمدید کارت اقامت گرجستان به مدت شش سال، در سال بعد فرد متقاضی می تواند جهت اخذ پاسپورت گرجستان و شهروندی این کشور اقدام کند، ولی در مورد دانشجویان این مساله صدق نمی کند یعنی اگر دانشجویی به مدت شش سال کارت اقامت گرجستان را تمدید کند نمی تواند در سال هفتم تقاضای پاسپورت و شهروندی گرجستان کند و این قانون فقط برای کسانی است که یا در گرجستان کار می کنند و اقامت کاری می گیرند و یا شرکتی در گرجستان ثبت کرده اند و کار و تجارت می کنند.


تحصیل و اخذ ویزای دانشجویی در چین

دانشگاه های مدرن در چین در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم تاسیس شده اند ولی سابقه آموزش در چین به قرن هفتم میلادی باز می گردد.

در سال ۲۰۱۲ میلادی چین در جایگاه پنجمین کشور مورد علاقه دانشجویان امریکایی قرار داشته است. در مقابل دانشجویان چینی بزرگترین جامعه دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در امریکا را تشکیل میدهند. وبسایت China.org.cn  یکی از منابع رسمی این کشور اعلام کرده که فقط در سال تحصیلی ۲۰۱۲ نزدیک به سی و دو هزار دانشجو بین المللی چین را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده اند.

دولت چین به منظور تشویق دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در چین و افزایش بار علمی مراکز آموزش عالی، بورسیه های متنوعی را فراهم کرده است. برای مثال ۱۰۸۷ بورسیه تحصیلی در سال ۲۰۱۳ به دانشجویان ۲۷ کشور اروپایی اعطا شد.

همچنین موسسه پیشگامان عدالت فاطر با هدف اطلاع رسانی دقیق آماده ارائه خدمات مشاوره ای و تحصیلی می باشد:

سرعت در اخذ پذیرش

اطلاعات بروز در مورد بورسیه های تحصیلی

آشنایی کامل با موقعیت های تحصیلی و شغلی

ارائه خدمات در بدو ورود به چین

مشاوره در زمینه های  انتخاب شهر ، انتخاب رشته  ، انتخاب دانشگاه ، اخذ پذیرش دانشجویی در هر نقطه از چین ،خدمات پذیرش تحصیلی(انجام کلیه کارهای اداری جهت دریافت پذیرش از دانشگاه یا کالج مورد تایید ایران)  ، تائید سیت متقاضی پیش از ورود ، دریافت بلیط با تخفیف از دفتر مرکزی چین .


سرمایه گذاری در ارمنستان

اصول اساسی سیاست­های سرمایه گذاری را می­توان به شکل زیر خلاصه نمود؛

 • نگرش آزاد به سمت سرمایه گذاری خارجی.
 • سیاست درهای باز ( open door ) در سرمایه گذاری.
 • حمایت از حقوق سرمایه داران.
 • ارائه شرایط برابر برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی.

در واقع هیچ محدودیتی برای سرمایه گذاران در بخش­های مختلف سرمایه گذاری وجود ندارد، مگر حوزه­های مربوط به دفاع ملی. عموماً تصویب طرح کلی برای ایجاد سرمایه گذاری از قبل، مورد نیاز نیست مگر در موسسات کنترل شده مانند، شرکت­های سرمایه گذاری و برخی خدمات عمومی.

انگیزه­ های زیر ( طرح­های تشویقی ) برای سرمایه گذاری خارجی در ارمنستان در دسترس هستند:

مالکیت: مالکیت ۱۰۰ درصد مجاز است.

پذیرش: بدون غربالگری، تایید خاص و مجوز برای ایجاد سرمایه گذاری.

مالکیت زمین: اتباع خارجی مجاز به مالکیت زمین در ارمنستان نیستند با این حال آنها ممکن است قراردادهای بلندمدت اجاره منعقد کنند. اتباع خارجی، مجاز به مالکیت ساختمان­ها و آپارتمان­های موروثی هستند و شرکت ثبت شده توسط اتباع خارجی در ارمنستان، حق خرید زمین دارند.

مالیات بر ارزش افزوده بر صادرات: بازپرداخت مقرر شده است؛ برای کالاها و خدماتی که به موجب رژیم­ سنتی Free Turnover « گردش مالی آزاد» و Re Exportation « دوباره صادرات » ، صادر می­شوند، در ارمنستان صفر امتیاز اعمال می­شود.

تضمین سرمایه گذاری: ۵ سال.

معاهدات و عضویت در miga ( آژانس چندجانبه تضمین سرمایه گذاری ).

حل اختلاف: امضای icsid ( مرکز بین المللی حل و فصل اختلافات سرمایه گذاری ).

عضو کامل سازمان تجارت جهانی پس از پایان سال ۲۰۰۲٫

علاوه بر مشوق­های سرمایه گذاری که در بالا ذکر شد، به دلیل عوامل زیر، ارمنستان برای سرمایه گذاری خارجی، مکانی جذاب محسوب می­شود؛

سرعت در حال رشد اقتصاد.

نیروی کار ماهر، تحصیل کرده و نسبتاً ارزان.

سیستم بانکی نسبتاً پایدار.

حمایت مستمر از سوی جامعه کمک کننده بین المللی در اجرای اصلاحات

دسترسی به بازارهای کشورهای مستقل مشترک المنافع و شرق میانه.

افتتاح حساب بانکی در ارمنستان

 • افتتاح حساب فیزیکی یا شخصی

منظور از واژه حساب فیزیکی همان حساب شخصی می باشد.با افتتاح این نوع حساب برای شما از سوی بانک مورد نظر کارت عابر بانک که به کارت ویزا معروف است صادر می گردد.البته برای شما ایرانیان عزیزی که در این کشور اقامت ندارید و یا کارت تامین اجتماعی ارمنستان را ندارید باید بدانید که فقط برایتان ویزا الکترون صادر می گردد.می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون ویزا الکترون به سایت آن مراجعه نمایید اما برای آن دسته از ایرانیان که اقامت ارمنستان را دارند و همچنین دارای کارت تامین اجتماعی ارمنستان نیز می باشند برایشان ویزا کارت کلاسیک و یا ویزا کارت گلد نیز حتی صادر می گردد.مدت زمانی که برای صدور ویزا کارت بطول می انجامد بین سه الی جهار روز کاری می باشد.

 • افتتاح حساب شرکتی

شما می توانید در ارمنستان شرکت ثبت نمایید و پس از ثبت شرکت برای شرکتتان حساب بانکی افتتاح نمایید و در این راستا تنها به مدارک و شرایط ذیل نیاز دارید :

مهر شرکت

کپی پاسپورت اعضای کارکننده در شرکت

حضور مدیر عامل شرکت مذکور

برگه تائیدیه مدیر عامل از ادره ثبت

خدمات موسسه برای تحصیل در ارمنستان

 • همکاری در تکمیل پرونده جهت اخذ پذیرش از دانشگاه ها یا مدارس ارمنستان
 • تهیه مدارک موردنیاز که باید در ارمنستان گردآوری شوند
 • ثبت نام داوطلب در وزارت علوم ارمنستان و اخذ مجوزهای لازم
 • ثبت نام نهایی در دانشگاه مورد نظر در مرحله بعدی
 • تهیه کارت اقامت یکساله دانشجویی
 • تهیه منزل مسکونی
 • افتتاح حساب بانکی و تهیه سایر مدارک قانونی مورد نیاز
 • ارائه اطلاعات اولیه مورد نیاز سکونت و اقامت در کشور، طی جلسات مکرر

برای اطلاع از سایر خدمات ما و اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت موسسه تماس حاصل فرمایید.