تعداد ۴۳۷ فقره سند مالکیت به نام دولت صادر شده است.

موسسه حقوقی پیشگامان عدالت فاطر > اخبار > تازه های حقوقی > تعداد ۴۳۷ فقره سند مالکیت به نام دولت صادر شده است.

علی اصغر اسدی مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان خراسان شمالی اظهار کرد: در شش ماهه اول سال جاری در اجرای صدور اسناد مالکیت دولتی تعداد ۴۳۷ فقره سند مالکیت به نام دولت صادر و به بهره برداری دستگاه‌های اجرایی رسیده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: صدور اسناد مالکیت کاداستری چه برای اشخاص حقیقی و یا حقوقی باعث جلوگیری از اختلافات و صدور اسناد معارض بوده و موجب امنیت خاطر خواهد بود.

وی با اشاره به قانون جامع کاداستر از کلیه دستگا‌های اجرایی خواست هرچه زودتر و در اجرای این قانون نسبت به تبدیل اسناد مالکیت دفترچه‌ای به کاداستر اقدام کنند.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی همچنین در رابطه با صدور اسناد برای اموال موقوفه هم گفت: در شش ماهه ابتدایی سال ۹۶ با تعاملات صورت پذیرفته با اداره کل اوقاف و امور خیریه توانستیم تعداد ۱۷۴ فقره سند مالکیت موقوفه اعم از بقاع متبرکه، مساجد و… را ثبت و سند مالکیت آن را صادر کنیم.

اسدی بیان کرد: با توجه به اینکه تثبیت مالکیت موقوفات امری مهم در راستای صیانت از موقوفات بوده و تاثیر به سزایی در راستای احیای موقوفات دارد، از این رو سنددار کردن موقوفات حرکت مثبتی در راستای احیای موقوفات است و از بروز بسیاری از اختلافات ملکی جلوگیری خواهد کرد.

انتهای پیام/

پاسخ بدهید