برخورد با تقلب و قاچاق کلان وظیفه سازمان تعزیرات در حمایت از کالای ایرانی.

موسسه حقوقی پیشگامان عدالت فاطر > اخبار > تازه های حقوقی > برخورد با تقلب و قاچاق کلان وظیفه سازمان تعزیرات در حمایت از کالای ایرانی.

به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، جمال انصاری معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در کمیسیون هماهنگی، برنامه ریزی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خراسان شمالی، برخورد با تقلب در عرضه کالای ایرانی و قاچاق در سطح کلان را وظیفه این سازمان در حمایت از کالای ایرانی عنوان کرد.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی ماهیت وجودی سازمان تعزیرات را کنترل و نظارت بر بازار عنوان کرد و گفت: پرونده محوری با هر رویکردی به تنهایی بازدارنده نیست و ما معتقدیم این نظارت با کمترین هزینه بر دوش دولت باید انجام شود.

انصاری افزود: در استان خراسان شمالی با هدف ارائه خدمات بهتر به مردم در شهرستان‌هایی که تعزیرات در دسترس مردم نیست، با در اختیار قرار دادن ساختمان و یا احداث آن باید این نقیصه برطرف شود.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به لزوم اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، اظهار داشت: کالای تولید داخل باید قابل رقابت با کالای خارجی باشد.

وی افزود: به منظور حمایت از کالای ایرانی، تعزیرات حکومتی با کالایی که با تقلب به عنوان کالای ایرانی به بازار ارائه شود، به شدت برخورد می‌کند چرا که معتقدیم بهترین حمایت از کالای ایرانی برخورد با تولید کننده‌ای است که بعضا با تقلب در تولید باعث کمرنگ شدن اعتماد مردم به کیفیت کالای تولید داخل است.

معاون وزیر دادگستری تاکید کرد: همچنین در راستای حمایت از کالای ایرانی یکی دیگر از اقدامات و وظایف سازمان برخورد با قاچاقچیان به ویژه در سطح کلان است و با دانه درشت‌ها با جدیت برخورد می‌کنیم.

انصاری تصریح کرد: سازمان تعزیرات در سال گذشته حدود ۲۰ درصد رشد کمی و کیفی در بحث نیروی انسانی داشته و این روند در سال جاری نیز انجام می‌شود.

محمدرضا صالحی استاندار خراسان شمالی با اشاره به ضرورت آگاهی بخشی به جامعه در خصوص تهدید سلامت جامعه، گفت: افزایش ۳۲۵ درصدی قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی در این استان نشان از عدم اطلاع رسانی دقیق در خصوص اهمیت استفاده نکردن از کالای قاچاق در جامعه است که هم در دولت و هم دستگاه قضایی هدف گزاری در راستای آشنایی مردم با تهدیدات استفاده از کالای قاچاق باشد.

انتهای پیام/

منبع؛خبرگزاری میزان

پاسخ بدهید