اقامت پرتغال

درباره پرتغال
پرتغال کشوری است که در جنوب غربی اروپا واقع شده است . پایتخت این کشور لیسبون و زبان ملی آن پرتغالی می باشد. جمعیت این کشور طبق آخرین سرشماری حدود ۱۰٫۵ میلیون نفر و واحد پول آن یورو است. اکنون این کشور از اعضای اتحادیه اروپا و ناتو است و شیوه حکومتی آن جمهوری پارلمانی می باشد. پرتغال از کشورهای توسعه‌ یافته در قاره اروپا به شمار می رود. دین اکثر مردم این کشور مسیحیت از شاخه کاتولیک رومی می باشد.
پرتغال غربی‌ ترین کشور سرزمین اصلی اروپاست و خاک پرتغال به همراه تنها همسایه خود اسپانیا شبه‌ جزیره ایبری را تشکیل می‌دهد. پرتغال از سوی غرب به اقیانوس اطلس محدود شده و دو مجمع‌الجزایر آزور و مادیرا واقع در این اقیانوس نیز جزء خاک پرتغال محسوب می شوند. کشور پرتغال دو منطقه کلان‌ شهری عمده دارد که یکی کلان‌شهر لسیبون در جنوب این کشور و دیگری کلان‌ شهر پورتو در شمال این کشور می باشد.

 


تحصیل :
سیستم آموزشی بدین صورت تقسیم می گردد: کودکستان ( کودکان زیر ۶ سال) ، آموزش پایه ( ۹ سال، اجباری) ، آموزش متوسطه ( ۳ سال، تا کلاس دوازدهم) و آموزش عالی ( دانشگاه و پلی تکنیک) . سیستم مدرسه عمومی ( کلاسهای ۱ تا ۱۲ ) برای شهروندان و ساکنان رایگان می باشد.
مدارس خصوصی بسیاری در شهر ساحلی Cascais واقع شده است ( که با سیستم قطار به لیسبون متصل می باشد و به زبان انگلیسی تدریس می کنند. بزرگترین دانشگاه پرتغال، دانشگاه پرتو، یکی از برترین دانشگاهها در اروپا است. این دانشگاه در رشته های معماری، دندانپزشکی، اقتصاد، مهندسی، هنرهای زیبا، حقوق، پزشکی، داروسازی، علوم ، مدیریت و تجارت دانشجو می پذیرد.

 

اخذ اقامت کشور پرتغال :
در حال حاضر یکی از راحت ترین و سریع ترین روش های اخذ اقامت اروپا ، برنامه اقامت کشور پرتغال از طریق گلدن ویزا (Golden Visa) می باشد. این برنامه ویژه شهروندان خارج از اتحادیه اروپا است.
در این روش اگر شخص متقاضی سرمایه گذاری به ارزش ۵۰۰,۰۰۰ یورو در این کشور در بخش املاک و مستغلات انجام دهد واجد الشرایط دریافت اقامت از کشور پرتغال برای خود و اعضای خانواده ( شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال ) خواهد بود.
البته امکان خرید و سرمایه گذاری در املاک با قدمت بیش از ۳۰ سال به ارزش ۳۰۰,۰۰۰ یورو نیز وجود دارد.
* برای اخذ اقامت پرتغال ، متقاضی می بایست سال اول ٧ روز و در دو سال بعدى ١۴ روز در سال در کشور پرتغال اقامت داشته باشد
* یکی از گزینه های جذاب در مورد پرتغال این است که بعد از ۵ سال اقامت دائم و پس از ۶ سال میی توانید تابعیت این کشور را اخذ نمایید بدون اینکه در این کشور حضور داشته باشید.
* همچنین امکان تحصیل، کار و حتی زندگی در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای فرد وخانواده وجود دارد .

 

 

 

مزایای اخذ ویزای طلایی پرتغال
– معافیت از اقامت فیزیکی در کشور پرتغال
– امکان سفر آزاد و بدون ویزا به تمام کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا
– امکان اخذ اقامت دائم بعد از ۵ سال و تابعیت پس از ۶ سال
– کشور مناسب و با ثبات جهت سرمایه گذاری
– امنیت بالا و امکانات بداشتی و درمانی و رفاهی در سطح عالی
– دسترسی به آموزش و تحصیلات رایگان در سراسر اتحادیه اروپا
– دسترسی به بیمه‌های بهداشتی رایگان در پرتغال و اتحادیه اروپا
– بدون محدودیت در سرمایه گذاری یا فرصت های شغلی
– کار و تجارت آسان به واسطه موقیت استراتژیک پرتغال از شرق و غرب،
– عضو موسس منطقه یورو، عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن، عضو سازمان ملل، ناتو و سازمان تجارت جهانی