اقامت لهستان

درباره لهستان :

کشور لهستان از جمله کشورهای اتحادیه اروپا و عضو کشور های معاهده شنگن می باشد که در شرق اروپا قرار دارد و یکی از اعضای ناتو می باشد. پایتخت لهستان شهر ورشو و جمعیت این کشور در سال ۲۰۱۷ سی و هشت میلیون و ۵۶۰ هزار نفر و واحد پول این کشور زلوتی که معادل یک چهارم یورو می باشد.

از مهمترین شهرهای لهستان می‌توان به کراکوف ۷۵۶ هزار نفر ، ووچ ۷۴۲ هزار نفر ، وروتسلاو ۶۳۲ هزار نفر ، پوزنان ۵۵۶ هزار نفر ، گدانسک ۴۵۵ هزار نفر ، اشچچین و کاتوویتس اشاره کرد.

جمعیت لهستان در سال ۲۰۱۷ سی و هشت میلیون و ۵۶۰ هزار نفر است. زبان رسمی این کشور لهستانی می باشد که مردم آن به این زبان سخن می گویند اما زبان هایی چون روسی هم در میان گروه هایی از مردم رایج است.

 

 

اقتصاد :

جمهوری لهستان با داشتن حدود ۳۸ میلیون نفر جمعیت ششمین کشور پر جمعیت اتحادیه اروپا به شمار می آید. این کشور تقریبا بیش از سه برابر کشورهایی مانند سوئد، هلند، بلژیک، پرتغال، چک، مجارستان و اتریش جمعیت دارد. به همین خاطر، لهستان بازار داخلی نسبتا قدرتمندی دارد که به موتور محرکه رشد اقتصادی کشور تبدیل شده است.

از نظرppp)GDP) نیز لهستان با ۹۴۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴، دارای ششمین رتبه در اروپا و بیستمین رتبه در جهان می باشد.

GDP بر اساس نرخ رسمی ۵۵۲ میلیارد می باشد. سهم بخش ها در GDP به ترتیب ۳۷% کشاورزی ، ۳۲% صنعت و ۶۴/۳% خدمات می باشد. پیوستن به اتحادیه اروپا EU در سال ۲۰۰۴ ، تاثیر چشم گیری در سرعت بخشی به توسعه اقتصادی کشور داشت. لهستان علاوه بر بهره مندی از اعتبار EU در جذب سرمایه گذاری خارجی ، از بسته کمکی ۶۷ میلیارد یوروییEU  برای امور زیربنایی نیز به خوبی استفاده کرد.

اساس صنعت لهستان قبل از جنگ جهانى دوم بر محور نساجی ، ماشین‌آلات ، تولیدات شیمیایی ، آهن ، فولاد و زغال‌سنگ استوار بود. اما پس از جنگ جهانى دوم صنعت لهستان به سمت تولید کشتی ، الکترونیک ، ماشین‌آلات الکترونیکی ، لوازم یدکى ماشین‌آلات ، پتروشیمى و کود شیمیایى تغییر جهت پیدا کرد.

ساختار صنعت در لهستان پس از اصلاحات اقتصادى از توسعه و تنوع بیشترى نسبت به سال‌هاى حاکمیت کمونیستى برخوردار بوده است. در آن دوران عمدهٔ تولیدات صنایع لهستان در چارچوب شوراى همکارى‌هاى اقتصادى کشورهاى اروپاى شرقى و تأمین نیازهاى صنعتى اعضاء شورا استوار بوده است. اما این کشور طى دهه ۱۹۹۰ میلادى در راستاى پیوستن به ساختارهاى اقتصادى غرب بویژه اتحادیه اروپا در نوع اول صنعت و تولیدات خود تغییرات زیادى را ایجاد نمود.

تحصیل :

نظام آموزشی لهستان با کیفیت بالا و خدمات عالی یکی از معدود کشورهای اروپایی است که هر ساله تعداد قابل توجهی از متقاضیان به تحصیل را از سرتا سر جهان جذب می کند. یکی از مهمترین دلایلی که باعث می شود متقاضیان ، لهستان را برای تحصیل انتخاب نمایند ، هزینه های تحصیلی و زندگی که به مراتب بسیار کمتر از دیگر کشورهای اروپایی می باشد است.

مردم لهستان از لحاظ سواد در میان ده کشور نخست اتحادیه اروپا قرار دارند و نزدیک به ۹۹.۸ درصد مردم این کشور باسواد هستند. مردم لهستان حداقل به دو زبان تسلط دارند و جوانان این کشور اغلب دارای تحصیلات دانشگاهی و مسلط به زبان انگلیسی هستند.

 

 

آب و هوا :

آب و هوای لهستان با زمستان های نسبتاً سرد و تابستانهای گرم مشخص می شود.  لهستان در منطقه زمانی مرکزی اروپا است و بنابراین در ماه های زمستانی یک ساعت جلوتر از استاندارد GMT است و از آوریل تا اکتبر دو ساعت جلوتر است.

 

هزینه های زندگی در لهستان

هزینه های معمولی زندگی در لهستان بطور تقریبی ماهیانه از ۴۵۰ تا ۵۵۰ یورو و برای یک خانواده ۴ نفره ۱۱۰۰ یورو در ماه می باشد.

 

اقامت:

در صورتی که مایل به اخذ اقامت از کشور لهستان و دریافت اقامت از یک کشور اروپایی و شنگن هستید ، ثبت شرکت و انجام فعالیت های اقتصادی و اشتغال در کشور لهستان یکی از بهترین راههای دریافت اقامت لهستان می باشد. شما می توانید با ثبت شرکت جدید در لهستان و یا ثبت دفتر نمایندگی شرکت فعلی خود ، مجوز اقامت کشور لهستان را بدست آورید.

 

این روش یکی از به صرفه ترین و مطمئن ترین روش های عزیمت به اروپا برای افراد غیر اروپایی می باشد. هر متقاضی مهاجرت به لهستان پس از ثبت شرکت و یا ثبت نمایندگی ، می بایست مدارک و پرونده خود را برای دریافت اقامت موقت به اداره مهاجرت لهستان تحویل نماید. پس از تحویل مدارک و ثبت درخواست ، مدت زمان صدور تصمیم اداره مهاجرت لهستان بین ۳ تا ۶ ماه می باشد.

 

در حال حاضر بهترین و مقرون به صرفه ترین روش جهت مهاجرت به لهستان از طریق اشتغال در لهستان می باشد، پس از اخذ اقامت موقت از طریق نیروی کار ، شما قادر به اخذ تابعیت یا شهروندی لهستان خواهید بود. البته شایان به ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به لهستان می باشد و روش های دیگر نظیر سرمایه گذاری در لهستان نیز وجود دارند.

اخذ اقامت لهستان از طریق ثبت شعبه

سریع‌ ترین و راحت ‌ترین روش برای مهاجرت و اخذ اقامت و پاسپورت اروپایی برای شما و خانواده شما که فرصتی استثنایی به شما اعطا می‌کند که اقامت دایم اروپا را بدست آورید و بتوانید در حوزه اتحادیه اروپا زندگی ، اقامت ، کار و آزادانه سفر کنید. یکی از پرطرفدارترین راههای اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شعبه ( شعبه شرکت های اروپایی ) در لهستان می باشد که در حال حاضر یکی از بهترین و سریعترین روش های اخذ اقامت در این کشور می باشد که به اعضای خانواده متقاضی هم این امکان را می دهد که اقامت این کشور را داشته باشند.

در این روش ظرف مدت ۱.۵ ماه شرکتی با مالکیت متقاضی در یکی از کشورهای بالتیک به ثبت خواهد رسید و سپس شعبه شرکت جدید متقاضی در لهستان ثبت خواهد شد. پس از طی مراحل ثبت شرکت و ثبت شعبه و آماده سازی مدارک و دریافت حق کار متقاضی ، توسط وکلای ما ، شما استخدام این شعبه خواهید شد. در این روش در هر شعبه چند نفر قادر به اخذ اقامت لهستان خواهند بود.

متقاضی کلیه حقوق شرکت و شعبه از جمله افتتاح و مدیریت حساب بانکی شرکت ، بستن قرارداد و انجام فعالیت های تجاری تحت عنوان شرکت را خواهد داشت و این نوع شرکت قادر به انجام کلیه فعالیت های خدماتی ، تجاری ، بازرگانی و یا تولیدی که نیازی به اخذ مجوزهای جداگانه ندارد خواهد بود.

تمامی مراحل ثبت شرکت و ثبت شعبه و دریافت حق کار و استخدام متقاضی به عنوان نیروی کار شرکت و آماده سازی مدارک اقامتی متقاضی توسط وکلای ما و بدون نیاز به حضور شما و تنها بر اساس تنظیم وکالتنامه رسمی امکان پذیر است و انجام خواهد شد. سپس با حضور شما در لهستان ، ثبت درخواست اقامت در اداره مهاجرت لهستان انجام خواهد گرفت.

در این روش متقاضی اصلی و همراهان متقاضی ، پس از ثبت درخواست اقامت در اداره مهاجرت لهستان ، مهری را که بیانگر ثبت درخواست اقامت می باشد در پاسپورت خود دریافت خواهند نمود و بر اساس قوانین مهاجرتی فعلی کشور لهستان ، متقاضی اصلی و همراهان قادر به زندگی در لهستان تا زمان دریافت جواب اقامت از اداره مهاجرت ( حتی در صورت اتمام اعتبار ویزای فعلی متقاضیان ) خواهند بود.

پس از اخذ موافقت اداره مهاجرت لهستان ،‌ یک اقامت با اعتبار ۳۰ الی ۳۶ ماه به فرد سرمایه گذار ، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال او اعطا خواهد شد که می بایست هر ۳ سال یکبار تمدید گردد.

 

اخذ اقامت لهستان از طریق استخدام

در حال حاضر اخذ اقامت لهستان از طریق استخدام ، یکی از سریع‌ ترین و راحت ‌ترین روش های اخذ اقامت در لهستان می باشد که به اعضای خانواده متقاضی هم این امکان را می دهد که اقامت این کشور را داشته باشند.

ما اخذ اقامت لهستان از طریق استخدام را برای مهاجرت به لهستان و اخذ اقامت و پاسپورت اروپایی برای شما و خانواده شما پیشنهاد می نماییم ، که فرصتی استثنایی به شما اعطا می‌کند که اقامت دایم اروپا را بدست آورید و بتوانید در حوزه اتحادیه اروپا زندگی ، اقامت ، کارکنید و آزادانه سفر نمایید.

در صورت تمایل به اخذ اقامت لهستان از طریق استخدام ، متقاضی در یکی از شرکتی های زیر مجموعه ما استخدام خواهد شد. در این روش ظرف مدت ۱ ماه حق کار و استخدام متقاضی توسط مجموعه ما انجام خواهد شد.

تمامی مراحل دریافت حق کار و استخدام متقاضی به عنوان نیروی کار شرکت و آماده سازی مدارک اقامتی متقاضی توسط وکلای ما و بدون نیاز به حضور شما انجام می گردد و سپس با حضور شما در لهستان ، ثبت درخواست اقامت در اداره مهاجرت لهستان انجام خواهد گرفت.

در این روش متقاضی اصلی و همراهان متقاضی ، پس از ثبت درخواست اقامت در اداره مهاجرت لهستان ، مهری را که بیانگر ثبت درخواست اقامت می باشد در پاسپورت خود دریافت خواهند نمود و بر اساس قوانین مهاجرتی فعلی کشور لهستان ، متقاضی اصلی و همراهان قادر به زندگی در لهستان تا زمان دریافت جواب اقامت از اداره مهاجرت ( حتی در صورت اتمام اعتبار ویزای فعلی متقاضیان ) خواهند بود.

پس از اخذ موافقت اداره مهاجرت لهستان ،‌ یک اقامت با اعتبار ۳۰ الی ۳۶ ماه به فرد ، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال او اعطا خواهد شد که می بایست هر ۳ سال یکبار تمدید گردد.

 

شرایط و مزایای اخذ اقامت لهستان

شما به محض دریافت اقامت لهستان ، می توانید از مزایای شهروندان اروپایی همچون استفاده از خدمات درمانی و بیمه ، افتتاح حساب در بانک های معتبر بین المللی ، خرید ملک ، وام بانکی و تسهیلات دانشگاهی بهره مند گردید و بدون نیاز به ارائه پاسپورت کشور خود در تمامی ۲۸ کشور اتحادیه اروپا رفت و آمد نمایید. همچنین درخواست دریافت ویزا برای کشورهای امریکا ، کانادا ، استرالیا و انگلیس برای دارندگان اقامت لهستان ، به سهولت انجام می شود..

اخذ اقامت دائم کشور لهستان پس از گذراندن پنج سال از دریافت اقامت موقت در این کشور امکان پذیر بوده و پس از آن می توان با طی مراحل قانونی پاسپورت لهستان را دریافت کرد. لازم به ذکر است که قوانین دریافت حق شهروندی در تمامی ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا یکسان است.

در حال حاضر حوزه شنگن شامل ۲۶ کشور مستقل می باشد که شامل اتریش ، بلژیک ، جمهوری چک ، دانمارک ، استونی ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، مجارستان ، ایسلند ، ایتالیا ، لتونی ، لیختن اشتاین ، لیتوانی ، لوکزامبورگ ، مالت ، هلند ، نروژ ، لهستان ، پادشاهی متحده پرتغال ، اسلوواکی ، اسلوونی ، اسپانیا ، سوئد و سوئیس بوده که مجموعا کشورهای شنگن خوانده می‌شوند و شما به محض دریافت کارت اقامت لهستان قادر به سفر و زندگی در هر کدام از این کشور ها در طول مدت اقامت خود خواهید بود.