اقامت سنت لوسیا

اخذ اقامت و تابعیت کشور سنت لوسیا :

سَنت لوسیا (سن لوشیا) یک کشور جزیره‌ای کوچک در دریای کارائیب و در آستانه اقیانوس اطلس است که در جنوب جزیرهٔ مارتینیک از مستملکات فرادریایی فرانسه و شمال کشور سنت وینسنت و گرنادین قرار دارد.

این کشور در سال ۱۹۷۹ از بریتانیای کبیر استقلال یافت. این کشور یک حکومت پادشاهی مشروطه دارد و ملکه الیزابت دوم ریاست کشور را بر عهده دارد. نظام سیاسی کشور دمکراسی پارلمانی با دو مجلس است و ریاست دولت را نخست ‌وزیرِ منتخبِ مجلس نمایندگان بر عهده دارد. این کشور از زمان استقلال خود تاکنون عضو اتحادیه کشورهای همسود (همسود بریتانیا) است اما با توجه به اینکه زبان رسمی آن یک زبان کرئول فرانسوی (ترکیب فرانسوی و زبان‌های دیگر) است در اتحادیه فرانکوفون (کشورهای فرانسوی ‌زبان) هم عضویت دارد. سنت لوسیا در مجمع‌الجزایر معروف به آنتیل کوچک قرار دارد. نام این کشور برگرفته از سنت لوسی قدیس فرانسوی است که فرانسوی‌ها نخستین استعمارگران این جزیره برای آن انتخاب کردند. این جزیره به جهت اینکه چندین بار میان فرانسوی‌ها و بریتانیایی‌ها دست به دست شده به «هلن هند غربی» معروف شده‌است که به شاماجرای شخصیت اساطیری هلن در یونان باستان اشاره دارد.

سنت لوسیا ۱۷۳ هزار نفر جمعیت و ۶۰۷ کیلومتر مربع وسعت دارد. اکثریت جمعیت آن را آفریقایی‌تبارهایی تشکیل می‌دهند که در دوران استعمار به عنوان برده وارد آن شدند. دورگه‌ها، هندی‌ها اروپایی‌تبارها و بومیان کارائیب اقلیت‌های نژادی این جزیره هستند.

پایتخت این کشور شهر کاستریس با ۶۱٬۳۴۱ نفر جمعیت می‌باشد. مساحت سنت لوسیا ۶۲۰ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۱۶۰٬۶۲۰ نفر است. از مهمترین شهرهای سنت لوسیا، ویوفورت ۴ هزار نفر، میکود ۳ هزار نفر و سوفریر ۳ هزار نفر را می‌توان ذکر کرد.

 

 

چرا سنت لوسیا را انتخاب کنید ؟

سنت لوسیا تابعیت مضاعف را می پذیرد در نتیجه این امر می تواند موجب تسهیل گسترش کسب و کار و کاهش مالیات ها شود. سایر مزایای اخذ پاسپورت دوم و تابعیت کشور سنت لوسیا در زیر عنوان شده است :

– فرایند سریع ظرف مدت سه ماه ، شامل اعضای خانواده ( همسر وفرزندان زیر ۲۵ سال )

– شامل شدن والدین بالاتر از  ۶۵ سال که همراه با متقاضی زندگی می کنند.

– شامل شدن فرزندان بالای ۲۵ سال و یا والدین زیر ۶۵ سال با مشکلات جسمانی یا روانی

– عدم وجود شرط اقامت

– عدم لزوم سفر به سنت لوسیا در زمان درخواست

– عدم وجود مصاحبه و عدم لزوم داشتن تجربه های تحصیلی یا مدیریتی

– سفر به بیش از ۱۰۰ کشور بدون نیاز به ویزا ، شامل منطقه شنگن اروپا ، انگلستان و هنگ کنگ

– عدم وجود مالیات بر درآمد حاصل در سراسر دنیا

 

 

صلاحیت :

برنامه مهاجرت سرمایه گذاری سنت لوسیا در سال ۲۰۱۵ با مصوب شدن قوانین مهاجرت از طریق سرمایه گذاری ۲۰۱۵ ، به عنوان جدیدترین برنامه مهاجرت سرمایه گذاری در منطقه کارائیب تبدیل شده است.

برای صلاحیت اخذ ملیت سنت لوسیا، تقاضا کننده در کنار انتخاب یکی از گزینه های سرمایه گذاری، می بایستی شرایط زیر را نیز دارا باشد :

– دارا بودن شصیت برجسته

– عدم وجود سو پیشینه

– دارا بودن سلامت جسمی کامل