اقامت انگلستان

انگلستان :

انگلستان نیمه جنوبی جزیره بریتانیا کبیر است که به همراه ۳ کشور اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی امپراطوری متحد بریتانیا و ایرلند شمالی را تشکیل می دهند. این کشور که با کشورهای اسکاتلند و ولز همسایه می باشد مهمترین قسمت بریتانیا کبیر محسوب می شود. انگلستان دارای بیش از ۱۰۰ جزیره می باشد و جمعیت آن به ۶۵ میلیون نفر می رسد. شهر لندن به عنوان پایتخت انگلستان و همچنین امپراطوری بریتانیا محسوب می شود و از دیگر شهرهای مهم می توان از منچستر، لیورپول، نیوکاسل، بیرمنگام و شفیلد نام برد. اکثر مردم انگلستان پیرو مذهب پروتستان بوده و همچنین جامعه مسلمان این کشور به ۲ میلیون نفر می رسد. آب و هوا در انگلستان نسبتا معتدل بوده و دمای هوا در زمستان کمتر از صفر درجه سانتیگراد و در تابستان بیشتر از ۳۲ درجه سانتیگراد نمی شود. این کشور منشا ورزشهای زیادی مانند: فوتبال، کریکت، تنیس، بدمینتون، هاکی، بوکس، اسنوکر و چندین ورزش دیگر می باشد.

 

 

مزایای زندگی در انگلیس :

افراد مقیم در کشور انگلستان از استاندارد بالای زندگی، آموزش و سـرگرمی برخوردار می گردند. نظام آموزشی بریتانیا از جایگاه والایی در جهان برخوردار است. استانداردهای تدریس و دستاوردهای دانشجویان از سطح مطلوبی برخوردار است و دانشگاهها و دیگر موسسات آموزش عالی شهرت جهانی دارند. سیستم بهداشت انگلستان، که با سرمایه عمومی ایجاد شده، می کوشد همگام با بخش خصوصی درحال توسعه مراقبت رایگان به عموم نیازمندان ارائه دهد.
برخی واقعیت ها در نظر اول ممکن است تعجب بیننده را برانگیزد. مراجعه به کتاب های عمومی در انگلستان بیش از رفتن به سینما متداول است و تعداد بیشتری از افراد به جای رفتن به پارک های سرگرمی و کنسرت های پاپ به دیدار از موزه ها می پردازند.
مجموعه ای از امکانات ورزشی قابل استفاده عموم با قیمت مناسب توسط مسئولین محلی فراهم شده و در عین حال تعداد باشگاهها و ورزشگاههای خصوصی نیز روبه افزایش است.
زمین های مخصوص بازی گلف بسیاری در سراسر انگلستان در اختیار علاقمندان قرار دارد.

 

ویزای کار آفرینی انگلستان Tier1

در حال حاضر پس از کشورهای امریکا و کانادا متقاضیان دریافت اخذ اقامت در کشور انگستان از سایر کشورها بیشتر می باشند. آغاز برنامه سرمایه گذاری انگلستان از سال ۲۰۰۸ بوده و هدف از اعطای این ویزا تقویت اقتصاد کشور انگلیس از طریق تشویق بهترین ها برای پیوستن به بازارهای این کشور است.

 

شرایط اقدام برای ویزای کارآفرینی انگلستان :

– متقاضی جزو اتباع اتحادیه اروپا نباشد.

– سرما یه گذاری ۲۰۰٫۰۰۰ پوند یا بیشتر در زمینه کسب و کار در کشور انگلستان ( ثبت یک شرکت جدید یا خرید سهام یک شرکت فعال )

( متقاضی باید بتواند این رقم را در حساب خود در یکی از بانکهای مورد تایید انگلستان در ایران و یا در حساب یکی از بانک های انگلستان نشان دهد)

– دارا بودن یک طرح اقتصادی برای چگونگی سرمایه گذاری در این کشور

(متقاضی باید اثبات کند که با توجه به تجارب، تحصیلات و مهارت های خود، قادر است بیزنس پلان خود را در انگلیس پیاده سازی نماید.)

– داشتن حداقل IELTS  با نمره ۴

– ایجاد شغل حداقل برای ۲ نفر

 

 

مزایای اخذ اقامت انگلستان :

  1. با داشتن این ویزا می توانید در هر کجای خاک انگلستان سکونت کنید و فعالیت تجاری داشته باشید.
  2. همراه آوردن خانواده

 (با داشتن ویزای Tier 1 میتوانید اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال را با خودتان به همراه بیاورید).

  1. تحصیل و درمان

(با ویزای Tier 1 فرزندان شما میتوانند وارد سیستم آموزشی شوند و از مزایای تحصیل رایگان بهره مند شوند و  خانواده های شما هم از خدمات بهداشتی و درمانی رایگان استفاده نمایند.)

  1. راه اندازی کسب و کار انگلستان

(بخصوص شهر لندن یکی از قطب های تجاری دنیاست و کسب و کار شما در این کشور اگر با ایده درست همراه باشد میتواند سریعا منجر به  موفقیت شود).

  1. دریافت اقامت دائم در انگلیس

(شما در صورت راه اندازی کسب و کار میتوانید بعد از ۵ سال اقدام به درخواست دائم کنید.)