اقامت اسپانیا

درباره اسپانیا

کشور اسپانیا به طور میانگین در میان یکی از ۳ کشور پر بازدید دنیا قرار دارد و یکی از مهمان نوازترین کشورها می باشد.

۱۲% مردم جمعیت اسپانیا را خارجی ها تشکیل می دهند ، به عنوان مثال : ۳۷۵.۰۰۰ بریتانیایی ، نزدیک به ۲۰۰.۰۰۰ نفر آلمانی و ۱۷۵.۰۰۰ ایتالیایی در اسپانیا زندگی می کنند.

دلایل برتری اسپانیا به سایر کشورهای اروپایی :

آب و هوا :

آب و هوای مدیتــرانه ای اسپانیـا همواره این کشـور را به مقصدی جذاب برای تعطیلات تبدیل کرده است و هم چنین جنوب اسپانیـا بهتـرین آب و هوا را در میان سایر مناطق کشورهای اروپایی دارا می باشد.

تغذیه و خوراک :

تغذیه در اسپانیا بر اساس مواد غذایی تازه از قبیل روغن زیتون، میوه های تازه، ماهی، سبزیجات و حتی شراب است.

یکی از پیش غذاهای معروف اسپانیا Tapas ( تاپاس ) است که هم به صورت گرم و هم به صورت سرد سرو می شود و غذای لذیذ دیگر که بسیار محبوب است ، سوپ Gazpacho می باشد.

 

تنوع :

اسپانیـا از نظـر جاذبـه های توریستی و تفـریحی کشـور متنـوعی می باشـد از جملـه این جاذبـه ها می توان به سواحل زیبا و کوه ها و تفریحاتی از قبیل اسکی اشاره نمود.

هم چنین اسپانیا دارای ۳ زبان ملی ( کاتالان ، گالیسیایی و باسکی ) می باشد.

زندگی در بیرون :

مردم اسپانیا به علت آب و هوای خوب این کشور بیشتر اوقات خود را در خارج از منزل و در فضاهای باز سپری می کنند و از آنجا که غذا در فرهنگ اسپانیایی بسیار مهم است مردم ترجیح می دهند وقت خود را در یک بار یا یک رستوران سپری کنند.

زبان :

زبان اسپانیایی دومین زبان مادری دنیا از نظر تعداد جمعیتی ست که با این زبان سخن می گویند ( اولین زبان ماندارین چینی است) و بعد از انگلیسی دومین زبان مطالعه مردم دنیا می باشد. در حقیقت ۵۰۰ میلیون نفر به این زبان صحبت می کنند.

فرهنگ اسپانیایی :

اسپانیا توسط رومی ها، قبایل بربر، مورها ( تقریبا ۸ قرن ) و حتی فرانسوی ها فتح شده است و فرهنگ این کشور تحت تاثیر فرهنگ همه این جوامع می باشد.

زبان عمدتا مبتنی بر لاتین باستان همراه با بسیاری کلمات عربی می باشد.

موزه ها، قلعه ها و قصرهای زیبایی در این کشور وجود دارد که میراث شگفت انگیزی از قرن های گذشته می باشد.

نکته ای که اسپانیایی ها را متمایز می کند : برنامه ریزی آنهاست.

برنامه های روزمره مردم اسپانیا کمی دیرتر از سایر کشورهای اروپایی ست ، به عنوان مثال برای وعده های ناهار انتظار زودتر از ساعت ۱۴ را نباید داشت و هم چنین زودتر از ساعت ۲۱ برای شام ( حتی گاهی اوقات ۲۲)

 مردم اسپانیا :

اسپانیـایی ها مردمی خونگـرم و مهمان نـواز و شوخ طبع هستند و هم چنین برای خانـواده اهمیت زیـادی قائل هستند و اغلب وعـده های غذایـی را با هم صرف می کنند و این حرف که اسپانیا مردم سخت کوشی ندارد شایعه و کلیشه است.

 

 

در حال حاضر اخذ اقامت اسپانیا توسط موسسه حقوقی پیشگامان از دو روش امکانپذیر می باشد :

۱. اخذ اقامت از طریق قانون تمکن مالی

در این روش متقاضیانی که توانایی مالی کافی برای تامین هزینه های خود و اعضای خانواده شان را در کشور اسپانیا داشته باشند و بتوانند این منابع مالی را از روش هایی که در زیر گفتـه می شود اثبات نمـایند، واجد شرایط دریـافت اقامت اسپانیـا خواهند بود. بر اساس شاخص درآمد در اسپانیـا ( تا سال ۲۰۱۷) متقاضی اصلی ( سرپـرست خانـواده ) باید بتـواند ماهانه ۲۱۵۰ یورو برای خود و ۵۰۰ یورو به ازای هر عضو خانواده ( همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال ) از یکی از طرق زیر در کشور متبوع خود نشان دهد :

روش های اثبات درآمد و تمکن مالی :

– اجاره ملک

– سود سپرده در بانک ها یا موسسات مالی

– سود سهام بورس

– حقوق بازنشستگی

 

 

۲. اخذ اقامت از طریق خرید ملک (Golden Visa)

در پایان سال ۲۰۱۳ میلادی قانون جدیدی در جهت جذب سرمایه گذران خارجی‌ در کشور اسپانیا به ثبت رسید.

یکی‌ از مفاد تعیین شده در این قانون به سرمایه‌گذاران معادل۵۰۰/۰۰۰ یورو یا بیشتر در بازار مسکن، مجوز اقامت دائم کشور اسپانیا ( اقامت اروپا ) را می دهد.

(امتناع از ویزای سرمایه گذاری اسپانیا معمولا تنها توسط یک پرونده جنایی غیرقانونی توجیه می شود.)

 

 

شروط دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک :

در اختیار داشتن ویزای شنگن معتبر یا ویزایی که کمتر از ۹۰ روز از تاریخ پایان ویزا گذشته باشد.

حداقل یکبار در طول مدت ویزای شنگن به اسپانیا سفر کرده باشید.

سرمایه گذاری انجام شده را در طول مدت اقامت حفظ کرده باشید.

* اقامت اسپانیا در ابتدا به مدت ۲ سال صادر شده و تمدید پذیر می باشد. ( ابتدا ۲ ساله بوده و سپس برای ۵ سال تمدید می گردد .)

در طول این ۲ سال شما و اعضای خانواده تان  از تمام حق و حقوق یک زندگی‌ اروپایی و آزادی رفت  و آمد بهره‌مند هستید.

اقامت اسپانیا به متقاضی اجازه می دهد به تمام کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن به راحتی‌ و بدون نیاز به ویزا رفت آمد کند.

علاوه بر کشوره های حوزه شنگن کشور های دیگری نیز هستند که به منطقه شنگن تعلق ندارند اما دارندگان اقامت اسپانیا می توانند بدون ویزا به این کشورها سفر کنند

این کشورها عبارتند از: آندورا، موناکو، سان مارینو و شهر واتیکان

علاوه برمبلغ خرید ملک شما باید ۱۱ تا ۱۲ درصد این مبلغ را نیز بابت هزینه هایی که شامل : مالیات، تمبر، مالیات بر ارزش افزوده، دفتـر اسناد رسمی و وکیل می شوند را در نظـر داشته باشید.

این اقامت شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می گردد و فرزندان بالای ۱۸ سال در صورتی که بتوانند وابستگی خود را به خانواده ثابت کنند میتوانند تحت این قانون اقامت خود را اخذ نمایند.

* در این روش شرط حضور برای متقاضی و اعضای خانواده وی وجود ندارد. اما متقاضی باید بتواند ثابت کند که حداقل دو بار در دو سال اول به اسپانیا سفر کرده است و یک بار دیگر در سه سال بعد.

پس از خرید ملک و ثبت در دفتر اسناد رسمی شما می توانید در اسپانیا کار کنید و پس از ۵ سال، خانواده می تواند در هر جای اتحادیه اروپا زندگی، کار یا تحصیل داشته باشد.

پس از ۵ سال و در صورت اخذ اقامت دائم متقاضی می تواند برای فروش ملک خود اقدام نماید.