اقامت اسلواکی

درباره اسلواکی :
جمهوری اسلواکی عضو کشورهای حوزه شنگن می باشد و در قلب اتحادیه اروپا واقع شده است. کشور اسلواکی از غرب با جمهوری چک و اتریش ، از شمال با لهستان ، از شرق با اوکراین و از جنوب با مجارستان همسایه می باشد. از براتیسلاوا ، پایتخت اسلواکی با ماشین کمتر از یک ساعت از تا وین پایتخت اتریش ، نزدیک به دو ساعت تا بوداپست پایتخت مجارستان و کمتر از چهار ساعت تا پراگ پایتخت جمهوری چک فاصله دارید. اسلواکی یکی از اعضای ناتو می باشد. پایتخت اسلواکی شهر براتیسلاوا و جمعیت این کشور در سال ۲۰۱۷ پنج میلیون و ۴۳۰ هزار نفر و واحد پول این کشور یورو می باشد.

 

جغرافیای اسلواکی
اِسلُواکی کشوری محصور به خشکی در اروپای مرکزی ست. این کشور از غرب با جمهوری چک و اتریش ، از شمال با لهستان ، از شرق با اوکراین و از جنوب با مجارستان هم‌مرز است. مساحت این کشور۴۹۰۳۵ کیلومتر مربع (صدوبیست و هفتمین کشور جهان) است.
بیشتر سطح اسلواکی با کوهستان‌ها پوشیده شده‌است و این کوه‌ها همگی جزئی از رشته‌کوه‌های بسکید و کارپات هستند. کوه‌های کارپات بیشتر نیمه شمالی کشور را دربر می‌گیرد. دشت‌های پست اسلواکی تنها در جنوب غربی و منتهی‌الیه جنوب شرقی کشور قرار گرفته‌اند که جزئی از فلات پانونی به‌شمار می‌آیند. کوه‌های تاترا با ۲۰ قله بلندتر از ۲۵۰۰ متر مرتفع‌ترین بخش از کوهستان کارپات را تشکیل می‌دهند؛ بیشتر مساحت تاترا در خاک اسلواکی قرار گرفته‌است.
در شمال ، نزدیک به مرز لهستان ، کوه‌های تاترای علیا قرار دارند که از مناطق محبوب کوهنوردی و اسکی است و بسیاری از دریاچه‌ها و دره‌های خوش‌منظره کشور در این محل قرار گرفته‌است. بلندترین نقطه اسلواکی ، یعنی قله گرلاخ (Gerlachovský štít) که ۲٬۶۵۵ متر ارتفاع دارد و کوه کریوان (Kriváň) که از نمادهای اسلواکی است نیز در همین منطقه واقع شده‌اند.
مهم‌ترین رودهای اسلواکی عبارتند از دانوب ، واه و هرون ، و هورناد. رود تیسا ۵ کیلومتر از مرز اسلواکی-مجارستان را در بر می‌گیرد. اسلواکی در میان کوه‌های خود صدها غار دارد که ۱۵ عدد از آن‌ها برای بازدید عموم باز است. پنج غار اسلواکی به نام‌های غار یخی دوبشینسکا ، غار دومیتسا ، گومباسک ، یاسوفسکا ، و غار آرگونیتی اوختینسکا در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌اند.
اقتصاد اسلواکی
نبود بوروکراسی اداری در کنار شفافیت فعالیتهای اقتصادی از یک طرف و قرار گیری اسلواکی در چهار راه تجارت جهانی ( دسترسی به مرکز و غرب اروپا ، کشورهای اسکاندیناوی ، کشورهای حوزه دریای بالتیک و کشورهای مستقل مشترک المنافع و روسیه ) از طرف دیگر زمینه مناسبی را فراهم نموده تا صادرکنندگان و واردکنندگان زیادی به این کشور کوچک به عنوان پنجره ای برای ورود به اتحادیه اروپا نگاه کنند. همچنین سرمایه گذاران خارجی و حمایت های سیاسی و اقتصادی اتحادیه اروپا و آمریکا در گذار این کشور ، از اقتصاد سنتی به اقتصاد مدرن و آزاد نقش مهمی ایفاء کرده است.
جمهوری اسلواک یکی از اعضا سازمان تجارت جهانی (WTO ) است و علائم اختصاری تعرفه گمرکی بروکسل را بکار می بندد و هیچگونه عوارض گمرکی‌ برای کالاهایی که منشاء آنها در کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشد ، وجود ندارد. همچنین عوارض گمرکی‌ برای کالاهای کشورهای عضو انجمن تجارت آزاد اروپا EFTA یا انجمن تجارت آزاد اروپای مرکزی CEFTA تخفیف دارد.
توجه داشته باشید در اسلواکی خارجیان در رابطه با خرید املاک بدون هیچ محدودیتی امکان خرید و تملک املاک بنام خود را دارند و با توجه به افزایش قیمت و نرخ رشد املاک خرید ملک و زمین یکی از بهترین امکانات سرمایه گذاری می باشد.
صنعت اسلواکی
قتصاد اسلواکی به تولید و صدور خودرو و وسایل الکترونیکی ، به ویژه به آلمان وابسته است و موتور محرکه رشد اقتصادی اسلواکی به طور انحصاری تقاضای خارجی است.
منابع طبیعی آن شامل انواع زغال سنگ؛ اوره آهن ، مس و منگنز؛ نمک؛ زمین‌های کشاورزی؛ و مقدار کمی نفت و گاز است. مهم‌ترین صنایع آن ماشین‌سازی ، صنایع فلزی ، صنایع الکتریکی و اپتیک ، صنایع نظامی ، خودروسازی ، نساجی ، منابع غذایی و آشامیدنی ، شیمیایی ، کاغذ و چاپ ، صنعت برق ، صنایع گاز ، سرامیک ، و تولید سوخت هسته‌ای است. فراورده‌های کشاورزی اسلواکی جو ، سیب زمینی ، چغندرقند ، رازک ، میوه ، احشام و خوک ، و تولیدات جنگلی است.

تحصیل در اسلواکی
امروزه کشور اسلواکی با پیشرفت های سریعی که در عرصه های علمی و تحقیقاتی داشته ، بستر مناسبی را برای دانشجویان و دانش پژوهان کشورهای در حال توصعه فراهم آورده است. کیفیت و امکانات روز دنیا به همراه شرایط ارزان زندگی در اسلواکی این کشور را به عنوان یک کشور ایده آل برای ادامه تحصیل و یافتن فرصت های شغلی مورد نظر تبدیل نموده است.
تحصیل در اسلواکی را به علت هزینه های نسبتاً پایین و کیفیت مناسب آموزش در این کشور که یکی از اعضای اتحادیه اروپا است می توان گزینه مناسبی برای متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی در اروپا دانست. تحصیل در دانشگاه های اسلواکی برای دانشجویان خارجی در اکثر رشته ها به زبان انگلیسی امکان پذیر است.

 

 

اقامت اسلواکی
در حال حاضر کشور اسلواکی بهترین و سریعترین راه اخذ اقامت اروپا را برای متقاضیان مهاجرت از طریق ثبت شرکت و انجام فعالیت های تجاری فراهم آورده است. کشور اسلواکی در اتحادیه اروپا قرار دارد و جز کشورهای شنگن می باشد و در اروپای مرکزی قرار دارد. پایتخت آن براتیسلاوا می باشد که با وین پایتخت اتریش کمتر از یک ساعت با ماشین فاصله دارد و با پراگ پایتخت کشور چک حدودا چهار ساعت فاصله دارد. نزدیکی کشور اسلواکی با سایر کشورهای اروپایی و مرکزیت آن در اروپا شرایط خوبی را برای کسانی که میخواهند در این کشور ثبت شرکت کرده و کاری راه اندازی کنند بسیار مناسب می باشد. همچنین کشور اسلواکی بر طبق آمار ارائه شده از طرف بانک جهانی بیستمین کشور دنیا از لحاظ تجارت و کسب و کار می باشد.
در صورتی که مایل به اخذ اقامت اروپا و شنگن از طریق کشور اسلواکی هستید ، ثبت شرکت و انجام فعالیت های اقتصادی در کشور اسلواکی یکی از بهترین راه های دریافت اقامت اروپا می باشد. چرا که از این راه می توانید همزمان اجازه اقامت را برای خود و اعضای خانواده خود به دست آورید.
متقاضیان با ثبت شرکت در کشور اسلواکی می توانند کارت اقامت این کشور را دریافت نمایند و بعد از مدت پنج سال از تمدید این کارت ، اخذ اقامت دائم اسلواکی و در یافت پاسپورت اسلواکی امکان پذیر می باشد.
متقاضیان اخذ اقامت اسلواکی نیازی به مصاحبه و دانستن زبان و همچنین ارائه طرح تجاری نخواهند داشت و کلیه مدارک توسط وکلای ما آماده و ارائه خواهد شد. همچنین پس از اخذ موافقت اداره مهاجرت اسلواکی ، امکان دریافت و ارسال کارت اقامت متقاضی به آدرس متقاضی توسط وکلای ما وجود دارد.
بدین منظور ابتدا بیزنس پلن یا طرح اقتصادی متقاضی طرح و در خواست تایید آن به اتاق بازرگانی کشور اسلواکی سپرده خواهد شد. پس از تایید این بیزنس پلن یا طرح اقتصادی مجموعه ما شرکت متقاضی را با مبلغ سرمایه ۲۰ هزار یورو ثبت خواهد نمود.
در مقایسه این راه با سایر راه های سرمایه گذاری برای اخذ اقامت مشخص می گردد که این مسیر از مطمئن ترین راه های اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت و انجام فعالیت های اقتصادی به شمار می رود. چرا که متقاضی مجبور به تقبل و پرداخت هزینه های گزاف و غیر منطقی برای اخذ اقامت نیست و از همه مهمتر اینکه پرداخت هزینه ها از طریق خود شخص و پرداخت به حساب شخص وی انجام خواهد شد.
هر متقاضی مهاجرت به اسلواکی پس از ثبت شرکت و آماده سازی مدارک ، می بایست مدارک و پرونده خود را برای دریافت اقامت موقت به سفارت اسلواکی و یا اداره مهاجرت اسلواکی تحویل نماید. پس از تحویل مدارک و ثبت درخواست ، مدت زمان صدور تصمیم اداره مهاجرت اسلواکی ۳ ماه می باشد.

اخذ اقامت دائم کشور اسلواکی پس از گذراندن پنج سال از دریافت اقامت موقت در این کشور امکان پذیر بوده و پس از آن می توان با طی مراحل قانونی پاسپورت اسلواکی را دریافت کرد. لازم به ذکر است که قوانین دریافت حق شهروندی در تمامی ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا یکسان است.

شما به محض دریافت اقامت اسلواکی ، می توانید از مزایای شهروندان اروپایی همچون استفاده از خدمات درمانی و بیمه ، افتتاح حساب در بانک های معتبر بین المللی ، خرید ملک ، وام بانکی و تسهیلات دانشگاهی بهره مند گردید و بدون نیاز به ارائه پاسپورت کشور خود در تمامی ۲۸ کشور اتحادیه اروپا رفت و آمد نمایید. همچنین درخواست دریافت ویزا برای کشورهای امریکا ، کانادا ، استرالیا و انگلیس برای دارندگان اقامت اسلواکی ، به سهولت انجام می شود.

مهاجرت به اسلواکی امکان تحصیل مجانی برای شما و فرزندانتان را از دبستان تا عالی ترین سطح دانشگاه به همراه خواهد داشت. همچنین قیمت خرید ملک و هزینه های زندگی در جمهوری اسلواکی به نسبت دیگر کشورهای اروپایی به طرز قابل توجهی ارزانتر می باشد. هر شهروند خارجی مقیم در جمهوری اسلواکی می تواند از وام کم بهره و طولانی مدت بانک های اروپایی برای خرید خانه ، اتومبیل و راه اندازی تجارت مورد علاقه خود بهره مند گردد.
شرایط آسان و تسهیل در قوانین مالیاتی برای علاقه مندان فعالیتهای تجاری و داشتن اجازه کار و تولید از دیگر دلایلی می باشد که جمهوری اسلواکی را تبدیل به نه تنها محل ایده آلی برای تجار موفق و سرمایه گذارای بلکه این کشور به طور کلی فرصت یک زندگی مناسب و توام با آرامش و فرصت های یکسان برای همه افراد فراهم آورده است. جمهوری اسلواکی بر خلاف دیگر کشورهای اروپایی دارای مقررات سخت و دست و پا گیر نمی باشد و شرایط مساعد و مطلوبی را برای ادامه زندگی و کار شهروندان خود و سایر کشورها به طور مساوی فراهم آورده است.

 

 

برای آن که شما بتوانید بدون کوچکترین مشکلی به هدف مورد علاقه تان برسید و موفق به اخذ اقامت موقت اسلواکی در مراحل اول و کسب اقامت دائم و پاسپورت این کشور به عنوان هدف نهایی نائل گردید ، لازم است کلیه پروسه دریافت اقامت از شروع تا پایان با رعایت کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلواکی صورت پذیرفته و از نقض مقررات و قوانین جدا پرهیز شود. با مشاوره و همراهی کارشناسان و وکلای ما، مهاجرت به جمهوری اسلواکی برای شما همراه با رضایتمندی و تضمین جهت ورود شما به این کشور و شروع یک زندگی نو توام با امنیت و آرامش خواهد بود.